Aktualijos

Tauragės policija tikrino, ar dėvime kaukes. Ką pamatė?
  • Įkelta: 2020-09-15
Tauragės VPK nuotrauka

Kai kuriuose Lietuvos miestuose įmonių ar įstaigų darbuotojams bei klientams laikytis reikalavimo dėvėti nosį ir burną dengiančią kaukę, apsaugančią nuo COVID-19 plitimo, tampa tikru iššūkiu. „Tauragės žinios“ aiškinosi, kaip su šiuo reikalavimu sekasi susidoroti Tauragėje klientus aptarnaujančioms įstaigoms.

Štai dar gegužės mėnesį buvo pranešta, kad visoje šalyje patikrintos net 763 prekybos ir paslaugų teikimo vietos, iš kurių nubausta 29 grožio paslaugų tiekėjai.

Jau bausti asmenys su žurnalistais dalijasi patirtimi, kad policijos pareigūnai, vykdantys patikrinimus, į įstaigas atvyksta netikėtai, jų rankose – vaizdo kameros, tad iškart užfiksuojami ir kaukių nedėvintys asmenys – taip surenkami neginčijami įrodymai.

Tauragės apskrities policija pranešė, kad dar rugpjūčio 20–23 dienomis buvo atliktas patikrinimas, kurio metu pareigūnai lankėsi maitinimo įstaigose, kavinėse, restoranuose, baruose, naktiniuose klubuose, kultūros ir pramogų vietose.

Tačiau aiškėja, kad bent Tauragėje veikiančiuose biuruose dirbantys žmonės ir lankytojai reikalavimų laikosi sąžiningai.

– Tokių atvejų, kai įstaigų ar įmonių klientai arba darbuotojai būtų nubausti už apsaugos priemonių nuo COVID-19 nedėvėjimą, Tauragėje nebuvo, – „Tauragės žinioms“ komentavo Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyresnioji specialistė Lina Banienė.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras informuoja, kad kolegoms, dirbantiems toje pačioje darbo vietoje ir kasdien bendraujantiems, dengti nosį ir burną rekomenduojama, tačiau neprivaloma. Jeigu biuras vykdo fizinį klientų aptarnavimą, dengti nosį ir burną privaloma, nes tokiu atveju žmogus bendrauja su daug kontaktų, kurie jam nėra įprastiniai.

Už kaukių nedėvėjimą asmenims gresia baudos, siekiančios nuo 500 iki 1,5 tūkst. eurų, o įmonių vadovams – nuo 1,5 tūkst. iki 6 tūkst. eurų.

Daugiau straipsnių