Aktualijos

Skaudviliškiai piktinasi: švara ir tvarka – tik pagrindinėse gatvėse
  • Įkelta: 2020-09-04
Trečiadienį gatvės pakraščiai jau buvo šienaujami, o griuvėsiai, žinoma, stūksojo kaip stūksoję. Autorės nuotraukos

Šiukšlės, griuvėsiai, negenimi medžiai ir krūmai, iškerojusios piktžolės – taip apie savo gatvę pasakojo į redakciją paskambinusi skaudviliškė. Pasak jos, nors Skaudvilė paskelbta 2020-ųjų mažąja kultūros sostine, be to, netrukus švęs gimtadienį, tvarkomas ir prižiūrimas tik miesto centras. O toliau nuo centro klesti netvarka. Skaudvilės seniūno pavaduotoja Dalia Milašienė sako nieko baisaus ten nematanti.

Šiemet Skaudvilėje išties kaip niekad gausu įvairiausių renginių – ji paskelbta mažąja Lietuvos kultūros sostine. Čia surengta įvairių žygių, koncertų, o netrukus, rugsėjo 12–13 dienomis, dvi dienas griaudės miestelio gimtadienis.

Vis dėlto kultūra – tai ne vien koncertai, parodos ir šventės. Švari, tvarkinga, akiai maloni aplinka irgi – irgi kultūra. Būtent to pasigedo į redakcija paskambinusi moteris (vardas ir pavardė redakcijai žinomi – aut. past.). Ji pasakojo gyvenanti Kalnų gatvėje, kuri veda į Nosaičių piliakalnį, be to, joje yra žydų kapines, kurių aplankyti dažnai atvyksta svečių iš įvairių pasaulio kampelių.

– Beje, mūsų gatvėje yra ir seniūnijos garažai, taigi seniūnijos darbuotojai nuolat šia gatve važinėja ir tikrai mato visą šitą netvarką. Jiems turėtų akis badyti, – sakė moteris.

O atrodo gatvė, pasak  jos, tragiškai: apaugusi krūmais ir medžiais, pakelės nešienaujamos, pilna šiukšlių, vienas namas apdegęs, aplink mėtosi plytgaliai ir nuolaužos.

– Atvažiuokit, patys pamatysit, kaip mūsų gatvė atrodo. Kai rajono meras atvažiuoja, jį po centrą pavedžioja, pasigiria, kaip ten gražu, o kas toliau, pakraščiuose, dedasi, niekam nerūpi, – piktinosi paskambinusi moteris. – Yra valdiška žemė, trobesiai jau nuvirtę tiesiog į gatvę... Šiukšlynai didžiausi. Net buvo užsidegęs tas šiukšlynas. Baisu... Seniūnija turi traktorių, yra bedarbių, galėtų surinkti tas šiukšles, išmesti. Kiek kartų skambinom į seniūniją, skundėmės – niekas dėmesio nekreipia... Visai su žmonėmis nesiskaito... Kaimuose tvarkingiau nei mūsų gatvėj.

Moteris guodėsi nebežinanti, kur kreiptis. Pasak jos, ankstesnis seniūnas, prašomas bent jau krūmus iškapoti, sakydavo – jei jums negerai, patys ir tvarkykitės.

„Tauragės žinių“ pakalbinta Skaudvilės seniūno pavaduotoja Dalia Milašienė didelės problemos nemato:

– Nėra ten jokios didelės netvarkos, pagal galimybes prižiūrim visas gatves. Aišku, daugiau dėmesio skiriam centrui, tai suprantama. To sudegusio namo savininkai tvarkosi po truputį, ardo. O pakeles tikrai šienaujam. Gal vienur kitur ir yra likę... 

Vis dėlto seniūno pavaduotoja žadėjo pravažiuoti Kalnų gatve, pasižiūrėti, ir jei išties ten bus daug netvarkos, pasirūpinti, kad būtų sutvarkyta.

Paklaustas, ką mano apie tvarką Skaudvilėje, bendruomenės „Skaudvilės kraštas“ pirmininkas Vidas Bičkus kaltinti seniūnijos nebuvo linkęs. Pasak jo, seniūnija – tai ne vien Skaudvilė, bet ir aplinkiniai kaimai – Adakavas, Sodalė, Trepai ir daugybė kitų kaimų. Seniūnijos dėmesio reikia ir jiems, taigi vien seniūnija nėra pajėgi visko aprėpti. O ir pačioje Skaudvilėje seniūnijos prižiūrimi plotai labai dideli. Todėl, pasak bendruomenės pirmininko, reikalinga ir bendruomenės, visų gyventojų pagalba.

– Ne kartą esu kvietęs ir į talkas, tačiau ne itin daug žmonių į jas susirenka, – svarstė V. Bičkus. – Manau, kad jei norime, kad būtų gražu, visi turėtume labiau rūpintis savo aplinka ir neapsiriboti vien savo kiemu.

Jis sakė ir pats, ir jo kaimynai pjaunantys žolę ne tik savo, bet ir valstybinėje žemėje.   

Daugiau straipsnių