Aktualijos

Savaitgalį nuobodžiauti neteks, įdomybės prasideda jau šiandien
  • Įkelta: 2020-09-04
Didžioji dalis menų festivalio „Kvadratu“ renginių vyks pilyje. Raimondos Alysienės nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
informacija@taurageszinios.lt

Vasara baigėsi, tačiau vienas už kitą įdomesni ir smagesni renginiai Tauragėje nesibaigia! Šiandien Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kviečia į menų festivalį. Renginių ten tiek, kad įspūdžių turėtų pakakti ilgam. O ryt – Žydų kultūros ir istorijos dienų atidarymas prie Kultūros rūmų, o baikeriai lviečia kartu pakeliauti aplink Tauragės apskritį.

Tauragės krašto muziejus „Santaka“ švenčia savo 30-tą gimtadienį. Pernai kvietęs išeiti iš savo kvadrato, šįmet muziejus kviečia jame kartu pabūti, nes menų festivalis „Kvadratu“, be medijų instaliacijų, projekcijų, parodų, edukacinių veiklų, persismelkęs muziejine tematika. Festivalio renginiai prasidės Kartų parke 15 val. iššūkio „Eik už ekologiją Tauragėje“ užbaigimo ceremonija, nugalėtojų paskelbimu, 30 medelių sodinimu. Paskui renginiai persikels į muziejų: Gamtos ekspozicijoje 18 val. Eugenijus Kavaliauskas skaitys paskaitą „Ginkluota akim į neregėtą“.

Istorijos ekspozicijoje 17 val. vyks paskutinysis renginių ciklo „Kultūros muitinė“ renginys, kurio metu Ankstyvojo kino festivalis „Pirmoji banga“ pristatys 1919-ųjų metų JAV karinę dramą „Už durų". 1919 m. pasirodžiusioje niūrioje Irvino Willato dramoje atsispindi ką tik pasibaigusio Pirmojo pasaulinio karo išgyvenimai. Filmo tema – kerštas. Jo herojus Oskaras – vokiečių kilmės amerikietis taksidermistas, kuris dėl ksenofobiškų kaimynų buvo priverstas palikti namus. Tapęs jūreiviu Oskaras sieks atkeršyti vokiečių povandeninio laivo kapitonui, tapusiam jo žmonos mirties kaltininku.Įtakingas kino istorikas ir archyvaras Kevinas Brownlow yra apibūdinęs „Už durų“ kaip „tiesmukiausią Pirmojo pasaulinio karo laikų filmą apie kerštą“. Filmui akomponuos Simona Zajančauskaitė (pianinas) ir Kristupas Kmitas (mušamieji).
Menų festivalis „Kvadratu“ tęsis Fotografijos bokšte – 18.45 val. atidaroma  paroda „Miražas Nevados dykumoje“.  1986 m. San Francisko menininkai Laris Harvis ir Džeris Džeimsas saulės grąžos proga sugalvojo keistą ritualą – paplūdimyje sudegino didelę medinę žmogaus skulptūrą. Po trejų metų ši tradicija persikėlė į Nevados dykumą ir išsivystė į grandiozinį renginį. Kasmetinis festivalis „Degantis žmogus“, vykstantis Nevados dykumoje, yra pripažintas unikaliausiu ir didžiausiu alternatyvaus meno reiškiniu pasaulyje. Nuo 2014 metų maksimalus dalyvių skaičius yra 70 tūkstančių. Nevadoje, Juodo akmens dykumoje, pristatomi keli tūkstančiai projektų ir sumontuojama per300 šimtų skulptūrų.
Žmonės, pabuvoję festivalyje „Degantis žmogus“, teigia, jog bandyti papasakoti, kas tai yra, yra tas pats, kaip neregiui apibūdinti spalvas. Po savaitę trukusio „išprotėjusio“ festivalio dykuma sutvarkoma, nelieka nė mažiausios šiukšlelės, lieka tik prisiminimai ir garsioji gangsterių frazė: „Jūs nieko nematėte. Čia nieko nebuvo.“

Vėliau festivalis persikels į Pilies kiemelį: 18 val. edukacija „Pajausk šviesą“ (Giedrius Bagaliūnas ir Monika Adomaitienė), veltinių šviestuvų ekspozicija „Šilta šviesa" (Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos Interjero dizaino ir École Camondo architektūros ir interjero dizaino mokyklos Interjero studentai), Vaikų tapybos saviraiškos kubas, 17 val. – medžio enkaustikos dirbtuvės (Justina Tulaitė), o 21 val. pradiės grupės „Colours of Bubbles“ koncertas.

Kino autobuse 19.20 val. bus pristatytas filmas „Maniako naktis“. Režisierius Antanas Naraškevičius, 1996 m. Tauragė (Tauragės kino mėgėjai), o 20 val. – šokio teatro „Okarukas“ muzikos ir šokio performansas „TRANS/FORM“ (Sakurako ir Phil Von duetas).

Netrūks renginių ir Pilies menėse: 18 val. projekcijos „Bust“ (Dalia Mikonytė) ir „Data is available“ / liet. „Prieinami duomenys“ (Bon Alog), video instaliacijos „Be pavadinimo“ (Bon Alog), „Bionorms: I will Not“ (Bon Alog), „Another State of Matter“ / liet. „Kita materija“ (Maximiliane Leni Armann), „Versmės“ „Projekcijos“ (Ugnė Ramanauskaitė, Monika Mirbakaitė, Adrijana Kiršininkaitė, Adrijana Kiršininkaitė, Jovilė Gečaitė, Ugnė Motuzaitė, Kamilė Saukaitė), projekcija „Hors-Champ“ / liet. „Anapus kadro“ (Justina Tulaitė).

Veiksmas persikels netgi į muziejaus fondus: 18 val ten vyks edukacija „Mediniai daiktai iš muziejaus lobyno“ (Audronis Skurvydas).

Norint patekti į festivalio veiklas, būtina išankstinė elektroninė registracija. Jūsų duomenys renkami ryšium su Covid-19 situacija Lietuvoje. Savarankiška registracija vyks iki rugsėjo 4 d. 16 val. Atėjus į festivalį registraciją vyks prie įėjimo. Duomenys bus saugomi ne ilgiau kaip 21 dieną po įvykusio reginio ir po to iš karto bus sunaikinti. Daugiau informacijos renginiai@tauragesmuziejus.lt arba 8 622 59 269.

Rugsėjo 5-ąją, šeštadienį, į kelionę aplink Tauragės apskritį kviečia Twins Forever MC klubas. Startas 11 val. nuo Twins Forever MC klubo, Geležinio vilko g. 3, Taurai. Po kelionės žadamas pabendravimas klube.

17 val. prie Kultūros rūmų skambės smagi žydiška muzika – vyks Žydų istorijos ir kultūros dienų atidarymas „Štetlas Tauragėje“. Koncertuos žydiškos muzikos ansamblis „Klezmer klangen“ (vad. Rasa Vaičiulytė).

Skelbiama, kad respublikinė tradicinė kapelų šventė „Mildos gegužinė“, turėjusi vykti šeštadienį Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre, atšaukta.

Daugiau straipsnių