Aktualijos

Pilies kiemelyje vyksta lėlių teatro festivalis
  • Įkelta: 2020-09-10

Renginio akimirkos. Autorės nuotraukos

Margarita RIMKUTĖ
margarita@taurageszinios.lt

Šiandien ryte pilies kiemelyje prasidėjo lėlių teatro festivalis „Džiugena 2020“. Vaikų čia laukia edukacijos su Salomėja Burneikaite ir sostinės lėlių teatro „Vilniaus lėlė“ aktoriais.

Festivalis atidarytas B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus spektakliu „Raganiukė arba yra, kaip yra“. Kaip „Tauragės žinioms“ pasakojo festivalio organizatorė Birutė Jogėlienė, B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkė, vaikai ir suaugusieji po spektaklio dalyvaus įvairiose edukacijose: rengs šešėlių teatrą, gamins lėles.

– 13 val., po festivalio, pilies kiemelyje vyks vienintelės pasaulyje vaikų rašytojų muzikos grupės „Knygų vaikai“ koncertas. Vaikų rašytojų grupės idėja kilo Tomui Dirgėlai. „Vaikų Kalėdų salos“ festivalio metu jis padėjo bičiuliui Virgiui Šidlauskui pristatyti jo naują knygą. Kol rašytojai laukė besirenkančių svečių, Tomas užlipo ant scenos ir pradėjo repuoti, o Virgis pritarė gitara. Tomas grupėje dainuoja kartu su Virgiu, grojančiu gitara. Bosisto pareigos grupėje atiduotos Benui Bėrantui, o Kotrynos rankose skamba muzikinis pjūklas. Justinas Žilinskas – žmogus orkestras, kiekvienam kūriniui pritariantis vis kitu instrumentu. Kiekvienas koncertas-susitikimas su penkiais rašytojais klausytojams dovanoja gerą nuotaiką ir atsakymus į visus klausimus apie rašytojų kasdienybę, – sakė B. Jogėlienė.

Daugiau straipsnių