Aktualijos

Penktadienio „Tauragės žiniose“: kartą jau baustas veterinaras bėdos veisyklose nemato
  • Įkelta: 2020-09-10
„Tauragės žinių“ inform.
informacija@taurageszinios.lt

Nelegalių gyvūnų veisyklų, kuriose keturkojai dauginami pasibaisėtinomis ir apgailėtinomis sąlygomis, skandalas sudrebino visą Lietuvą. Bent porą tokių vietų gyvūnų teisių gynėjai aptiko ir Tauragės rajone, ir net pačiame mieste. Policija krato galimai tinkamų sąlygų gyvūnams neužtikrinusių, juos veisusių ir kankinusių asmenų namus. Į dramatišką istoriją įsipainiojo net Tauragėje žinomas veterinaras Eugenijus Kriaučiūnas – pas jį antradienio vakarą lankėsi pareigūnai, kurie, aiškindamiesi įvykį Natkiškiuose, panoro šio specialisto turimų dokumentų. Kalbėdamas su „Tauragės žiniomis“, E. Kriaučiūnas kilusį skandalą pavadino išpūstu reikalu ir liejo priekaištus gyvūnų teisių gynėjams. Tačiau ir pats veterinaras yra turėjęs reikalų su teisėsauga. Apie tai – laikraštyje.

COVID-19 įsisukus į šalies mokyklas Tauragės rajono ugdymo įstaigose pavojus neskelbiamas. Sergančių tauragiškių šiuo metu yra 4. Karštuoju tašku vis dar išlieka Kęstučio batalionas – serga 38 kariai. Tauragiškių tarp jų nėra.

Po poros savaičių, spalio 1-ąją, Tauragės regione ketina apsilankyti Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda. Tai bus įprasta prezidento komandos diena viename iš šalies regionų.

Savivaldybės taryba patvirtino šių mokslo metų klasių komplektų skaičius. Kiek mokinių šiemet susirinko į klases? Skaitykite laikraštyje.

Savivaldybės taryba pakeitė pedagogų skatinimo tvarkos aprašą. Skatinimo kriterijai supaprastinti, bet ir premijos dydis nukirstas perpus. Ar atsiras daugiau premijuojamų mokytojų, paaiškės spalio pradžioje.

Prasidėjo sulčių spaudimo sezonas. Šiemet jis vėlyvas. Kaip sako sulčių spaudimu užsiimantis tauragiškis Vytautas Zygmanta, paprastai rugsėjo pradžioje būdavo sulčių spaudimo įkarštis. Jis pasidalijo ir patarimais, kada skinti obuolius sultims geriausia.

Lietuvoje sugrąžinus nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, iš pradžių šalyje kilo nemenkas sąmyšis – tarp šaukiamų atlikti pareigą jaunuolių dalis reiškė nepasitenkinimą argumentuodami, jog tuos 9 mėnesius galėtų išnaudoti ir kitaip. Tačiau patriotiško jaunimo jau kuris laikas nebetrūksta – per 90 procentų privalomąją tarnybą kariuomenėje pradedančių šauktinių – savanoriai. Šį rudenį Kęstučio batalione savanoriškai pradėjusio tarnauti tauragiškio Juliaus Norkaus pavyzdys – ypatingas. Meilę Tėvynei jo širdyje augino Šaulių sąjunga, o jo gyslomis teka Tauragės LDK Kęstučio šaulių 7-osios rinktinės atkūrėjo Zenono Norkaus kraujas. Juliaus mama Neringa Norkienė atvirauja: šviesaus atminimo senelis didžiuotųsi matydamas, kad anūkas žengia jo pėdomis.

Yra žmonių, kurie savo charakterį mėgsta grūdinti iššūkiais. Leidžiasi į žygius, pradeda laikytis dietos, kopia į kalnus, renka kelių tūkstančių dalių dėlionę. Lauksargiškė Monika Overlingytė nutarė dviračiu pasivažinėti po Europą ir pasiekti Gibraltaro sąsiaurį. Į kelionę nutarė leistis vienut vienutėlė. Šiomis dienomis jauna moteris jau turėtų būti pasiekusi savo tikslą – įveikusi 5000 kilometrų, ir minti dviračiu atgal namo, į Lauksargius. Kokių nuotykių ji patyrė?

Airijoje 12 metų išgyvenę Margarita ir Egidijus Knapkiai emigranto duonos atsikando. Pardavusi užsienyje užgyventą namą pora nutarė grįžti į gimtąją Tauragę. Teigė pasiilgę artimųjų, gyvenimas „darbas-namai“ neteikė džiaugsmo. Pirmųjų dienų vaikystės mieste įspūdžiai iš pirmų lūpų – jau šiame laikraščio numeryje.

Laikraštyje – ir daugybė kitų naujienų: kaip praėjo menų festivalis „Kvadratu“, kur ir kaip vyks akcija „Visa Lietuva šoka“, rasite informacijos ir apie žydų istorijos ir kultūros dienas.

 

Daugiau straipsnių