Aktualijos

Naujame kotedžų kvartale viena gatvė kainuos šimtus tūkstančių eurų
  • Įkelta: 2020-09-08

Ekonomikos ir kaimo reikalų komiteto posėdis. Autoriaus nuotrauka

Tauragėje ruošiamasi statyti naują 52-iejų gyvenamųjų kotedžų kvartalą. Apleistoje Vytauto gatvės karinio miestelio teritorijoje darbai turėtų užvirti jau šiemet. Tačiau statytojai prašo finansinės pagalbos iš Tauragės rajono savivaldybės prisidedant prie šio projekto. Dėl šio klausimo kilo nemenkas ginčas. „Tauragės žinios“ aiškinosi, kiek tai atsieis mokesčių mokėtojams, jeigu savivaldybės taryba nuspręs lėšų skirti.

Pateikė prašymą

Trečiadienį surengtame Tauragės savivaldybės tarybos Ekonomikos ir kaimo reikalų komiteto posėdyje paaiškėjo, kad savivaldybė gavo prašymą iš bendrovės „Sensus Oil“ prisidėti prie Jūros skersgatvio atkarpos sutvarkymo.

Šioje vietoje turėtų iškilti 52 kotedžų kvartalas. Margaritos Rimkutės nuotrauka

Anot investuotojų, dygstant kotedžams, Jūros skersgatvyje teks įrengti lietaus nuotekos tinklus, apšvietimą, šaligatvį ir važiuojamąją dalį – taip kvartalas būsimiems gyventojams taptų kur kas patrauklesnis.

Lietuvos verslo įmonių ir įstaigų duomenis kaupiančiame portale rekvizitai.lt teigiama, kad Tauragėje įsikūrusioje įmonėje „Sensus Oil“ dirba 2 darbuotojai, metinė praėjusių metų apyvarta siekė nuo 300 iki 500 tūkst. eurų.

UAB „Sensus Oil” direktorius Robertas Jurkšaitis kalbėjo, kad 2,5 ha žemės sklype planuojama įrengti 52 gyvenamuosius būstus, vienam būstui skiriama apie 5 arai žemės.

– Pastatai sudaro nuo 90 iki 140 kvadratinių metrų. Pačią gyvenvietę planuojama pastatyti keliais etapais, – apie projektą komiteto nariams glaustai pasakojo R. Jurkšaitis.

Sklypas, kuriame turėtų išdygti 52 kotedžai, priklauso bendrovei „Sensus Oil“, būtent jos užsakymu statybos ir bus atliekamos.

Anot  R. Jurkšaičio, kol kas sutartys dėl statybų dar nėra pasirašytos, tačiau su rangovais jau tariamasi.

Statybos leidimą planuojama gauti šių metų rugsėjį, o kotedžų pamatus ketinama išpilti dar šiais metais, pastatai turėtų iškilti jau kitąmet.

Anot R. Jurkšaičio, savivaldybė prie Jūros skersgatvio sutvarkymo turėtų prisidėti kitais metais.

Reikalauja 30 procentų

Savivaldybė yra numačiusi tvarką, pagal kurią gali prisidėti prie gatvių sutvarkymo naujai statomuose objektuose, tačiau patys investuotojai gatvės tvarkymo darbams taip pat turėtų skirti ne mažiau nei 30 procentų lėšų.

Skaičiuojama, kad Jūros skersgatvio sutvarkymo darbai turėtų iš viso atsieiti apie 234 tūkst. eurų, tad bendrovė „Sensus Oil“ tam planuoja skirti apie 70 tūkst. eurų.

Likusią 164 tūkst. eurų sumą turėtų padengti savivaldybė.

Kilo ginčas

Savivaldybės tarybos nariui, priklausančiam Ekonomikos ir kaimo reikalų komitetui, Vaclovui Karbauskiui dėl to kilo abejonių.

Anot jo, yra buvę atvejų, kai iš panašius projektų vykdžiusių investuotojų Tauragės valdžia yra paprašiusi prisidėti kur kas daugiau – net 50 procentų. V. Karbauskis tikino, kad ir šiuo atveju būtų galima apie tai galvoti.

– Ar mes nedarome klaidos? Aš nesu nusiteikęs prieš investuotojus. Esu už tai, kad tokie projektai vyktų. <...> Bet juk mūsų tikslas prisidėti prie jau esančių, tarkime, ten gyvenančių asmenų gerovės, arba juridinio asmens, kai teritorijoje yra buveinė, gamybos objektas. Sprendimo mintis tokia, kad reikėtų skatinti jau esančias ir veikiančias įmones, gyventojus prisidėti prie geresnės infrastruktūros, natūralu, kad ir savivaldybė nori padėti. Tačiau šiuo atveju mes matome, kad yra tik perspektyvos – jokios gamybos, juridinio asmens, gyventojų šiuo metu nėra. Tad nesukuriama darbo vietų, nevystoma gamyba. Taigi, mes sukuriame galimybę investuotojui gauti papildomo pelno dalį, nes bus sutvarkyta dalis infrastruktūros, –  sakė V. Karbauskis.

Tačiau Tarybos narys Darius Stankus išreiškė kiek kitokią poziciją.

– Stebiuosi socialdemokratų mąstymu apie darbo vietas, – į socdemą V. Karbauskį kreipėsi jis.

D. Stankus teigė, kad darbo vietų sukūrimo nereikėtų suprasti vien kaip naujų darbuotojų įveiklinimo. Jis dėstė, kad jau vien vykdant projektus Tauragėje yra tvarkoma aplinka, miesto esančių įmonių darbuotojai turi darbo.

– Jau vien užsakius projektus darbo vietos kuriamos, – šviesiąją statybos darbų pusę įžvelgė D. Stankus. – Jeigu planuojama statyti ir jau, suprantu, bus pamatai, tai irgi tikrai bus darbo vietos. Gatvės tiesimas – irgi darbo vietos.

D. Stankus aiškino, kad Tauragėje yra aktualus ir gyvenamųjų namų trūkumas, tad reikėtų tik džiaugtis, jog toks projektas vystomas ir savivaldybė turėtų rasti galimybę prie jo prisidėti gerinant infrastruktūrą.

– Pačios tvarkos principas ir buvo, kad lygiateisiškumo pagrindais visi Tauragės gyventojai ir įmonės, neišskiriant nė vienos, galėtų naudotis tokia tvarka, – sakė D. Stankus. 

Ekonomikos ir kaimo reikalų komiteto nariai nusprendė klausimą teikti tarybai, kuri turėtų apsispręsti, ar prisidėti prie Jūros skersgatvio sutvarkymo.

Daugiau straipsnių