Aktualijos

Meno mokyklos startą lydi ne tik pakilios nuotaikos
  • Įkelta: 2020-09-03

Po iškilmingos ceremonijos Meno mokyklos pedagogai įsiamžino bendroje nuotraukoje. Autorės nuotraukos

Margarita RIMKUTĖ
margarita@taurageszinios.lt

Rugsėjo pirmąją dieną iškilmingai atidaryta Tauragės meno mokykla. Įstaiga įkurta sujungus Tauragės moksleivių kūrybos centrą (MKC) ir Tauragės muzikos mokyklą. Iškilmės įvyko, geros nuotaikos netrūko, tačiau direktore iki kol bus išaiškintas nuolatinis vadovas paskirtos Jolantos Kazlauskienės laukia nemenkas iššūkis: suvienyti du iki šiol skirtingų įstaigų kolektyvus. Be to, vienas jų itin priešinosi pokyčiams.

Direktorė – J. Kazlauskienė

– Ši įstaiga, ši menininkų kalvė turės iššūkį – jie tampa kūrėjai po vienu stogu. Tai ne tik iššūkis, bet ir galimybė padaryti, kad Tauragės vardas skambėtų ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio mastu. Skelbiu Tauragės meno mokyklą atidarytą, – šventės metu iškilmingai kalbėjo Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas.– Linkiu niekuomet neprarasti rūpesčio, užsidegimo savo profesija, savo misija, kuri yra be galo svarbi. Neformaliojo ugdymo veiklų metu įgyti įgūdžiai, emocijos yra nemažiau svarbūs nei tie, kuriuos mūsų mokiniai gauna bendrojo ugdymo mokykloje.

Meras pilies kiemelyje susirinkusiems žiūrovams naująja įstaigos direktore pristatė ir prie mikrofono pakvietė J. Kazlauskienę.

– Šįryt manęs paklausė, koks jausmas užmigti dar esant MKC direktore ir pabusti kaip Meno mokyklos. Jausmas galingas ir pakankamai saugus, nes į meno pasaulį ves be galo gražus, didžiulis šaunių mokytojų, administracijos ir techninių darbuotojų kolektyvas. Net keturi mokytojai ekspertai, 15 mokytojų metodininkų, 19 vyr. mokytojų, 4 mokytojai, kurie ruošis savo ateities karjerai, ir būrys techninio personalo, administracija. Visus juos kviečiu pasirodyti prieš žiūrovus, – kalbėjo Meno mokyklos vadovė Jolanta Kazlauskienė.

Koją kiša pandemija

Prie administracinio Meno mokyklos pastato įėjimo, kur buvo įkurta renginio scena, susirinko daugiau nei 40 buvusio MKC ir Tauragės muzikos mokyklos pedagogų.

Renginio metu vyko mokinių registracija į būrelius. Meno mokyklos FB albumo nuotrauka
Mokyklos atidarymą paskelbė rajono meras Dovydas Kaminskas. Meno mokyklos FB albumo nuotrauka

Ir nors renginyje netrūko šypsenų, sveikinimų, buvę ir esami pedagogų ugdytiniai savo mokytojus apdovanojo gėlėmis, antradienį įtvirtintą įstaigų reorganizavimą lydi ne vien pakilios nuotaikos.

Pedagogai nerimauja, ar jų veiklų organizavimui pavyks surinkti reikiamą skaičių ugdytinių. Jų neformalaus ugdymo programų tvarkaraščių sudarymas priklauso nuo to, kaip vyks pamokos bendrojo lavinimo mokyklose. Pastarosiose dėl pandemijos įvedamos skirtingos ugdymo organizavimo tvarkos: kai kurios mokyklos dirbs derindamos nuolatinį ir nuotolinį mokymąsi. Kol nėra žinomi mokyklų tvarkaraščiai, tėvai neskuba vaikų registruoti į būrelius, nežinoma, kiek pedagogų turės krūvius, ar surinks pilnas grupes.

– Judesys vyksta, vasarą jau vyko registravimas, dalis užsiregistravo vakar. Visą šią savaitę lauksime atvykstančių. Judesį jaučiame, bet kartu neišvengiamai įtakos turės mokyklų tvarkaraščiai, kurie šiemet – ypatingi. Ko gero, užsiėmimus teks organizuoti vėlesniu metu nei pernai. Tėveliai dvejoja, nes nežino, kaip vaikams bus paskirstytos pamokos, koks savarankiško darbo krūvis jiems teks. Kol pedagogai neturi surinkę mokinių grupės, jie nėra įdarbinti, tad ir tikslų Meno mokyklos darbuotojų skaičių pasakyti yra sunku, – „Tauragės žinioms“ kalbėjo J. Kazlauskienė.

Neramu dėl atmosferos darbe

Nors renginio metu meras J. Kazlauskienę pristatė kaip įstaigos vadovę, viešasis įstaigos vadovo konkursas kol kas dar neįvyko. Kaip sakė pedagogė, kol kas nėra žinoma, kada jis įvyks ir ar ji jame dalyvaus. Ilgametė MKC darbuotoja teigia po pirmų darbo mėnesių nutarsianti, ar nori pretenduoti į Meno mokyklos vadovės pareigas.

– Vienas laukiančių iššūkių yra sudaryti naują įstaigos dokumentaciją. Teks pasitvirtinti naujas įstaigos funkcionavimui būtinas tvarkas, naują buhalterinę sistemą, organizuoti darbo tarybos rinkimus, sudaryti naujas metodines grupes. Visas rugsėjo mėnuo, bent jau administracijai, neleis pakelti akių nuo dokumentų. Laukia ir bendravimas su tėvais. Teks dirbti viršvalandžius. Rengsime naujas įstaigos sutarčių formas, teks atlikti viską, kas būtina įkūrus naują įstaigą. Tauragės muzikos mokykla turėjo savo taisykles, mes savo, tačiau jas dabar teks sujungti, – kalbėjo J. Kazlauskienė.

Anot jos, vienas didžiausių laukiančių iššūkių bus suvienyti dviejų įstaigų kolektyvą. Kaip rašėme anksčiau, Tauragės muzikos mokyklos kolektyvo dviejų įstaigų sujungimas nedžiugino, pedagogai baiminosi dėl savo darbo krūvio, ar apskritai išliks jų darbo vietos. Pagrindo tam būta.

– Vienas kolektyvas buvo pripratęs prie vienos tvarkos, kitas – prie kitos, o reikia dabar turėti vieningą. Laukia nemenkas kolektyvo, bendruomenės vienijimo iššūkis. Laukia kompromisų laikotarpis, kai vieniems teks derintis prie kitų, kitą nuomonę turinčiam derintis prie daugumos. Ne paslaptis, jog problema yra, ir jungiantis dviem įstaigoms būdingas perteklinis darbuotojų skaičius. Neatmetama galimybė, jog teks mažinti darbuotojų skaičių, kažką teks atleisti arba pasiūlyti kitas pareigas. Laukia įvairių įtampų. Gal ir mano sprendimas – dalyvauti ar nedalyvauti konkurse vadovo pareigoms užimti – priklausys nuo to, kaip man seksis šiuos iššūkius įveikti, – kalbėjo Meno mokyklos vadovė J. Kazlauskienė.

Skelbiama, kad Meno mokykloje, kaip ir MKC, veiks dainavimo, gitaros, būgnų, dailės, keramikos, siuvimo studijos, baleto, tautinių bei šiuolaikinių šokių, aerobikos grupės. Išliks studija „Pilies teatras“, anglų kalbos būreliai bei teatro ir ankstyvojo ugdymo studijos 3–5 metų vaikams. Kaip ir buvusioje Muzikos mokykloje, bus mokoma groti akordeonu, gitara, fortepijonu, smuiku, klarnetu, saksofonu, fleita, trimitu, trombonu, eufonija, altu, tenoru, tūba, kanklėmis. Beje, naujoje Meno mokykloje atsiras šokio, teatro klasės. Jų organizavimas primins iki šiol veikusių dailės klasių.

Daugiau straipsnių