Aktualijos

Lomiuose ir Eičiuose nebelieka pradinukų klasių
  • Įkelta: 2020-09-11
Šiemet į rajono mokyklas susirinko beveik 70-čia mokinių mažiau. Reginos Vaičaitienės nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
informacija@taurageszinios.lt

Savivaldybės taryba patvirtino šių mokslo metų klasių komplektų skaičius. Klasių komplektų, lyginant su praėjusiais metais, sumažėjo penkiais ir šį rugsėjį moksleiviai rinkosi į 207 klasių komplektus. Galutinai dar nepatvirtintais duomenimis, į 1–12 klases šiemet susirinko 4162 mokiniai – 68 mažiau nei pernai. 

Nuo rugsėjo pirmosios Jovarų pagrindinės mokyklos Eičių pradinių klasių skyriuje nebelieka pradinių klasių. Kad būtų leista komplektuoti klasę, reikia 8 mokinių, o Eičiuose panoro mokytis tik šeši – 2 pirmokai, 3 antrokai ir 1 trečiokas. Du mokiniai su šeima išvyko gyventi ir mokytis Tauragėje.

Jovarų mokyklai priklausančiame Gaurės  pagrindinės mokyklos skyriuje patvirtinti 3 pradinių klasių komplektai, 7 ir 8 klasių mokiniai mokysis jungtinėje klasėje.

„Versmės“ gimnazijoje šiais mokslo metais bus dviem komplektais daugiau nei planuota pavasarį – po vieną klasę daugiau trečiokų ir ketvirtokų. Mažiau trečiokų nei tikėtasi pasirinko tarptautinę bakalaureato klasę, kad suformuotos keturios trečiokų klasės. O du ketvirtokai, baigę trečiąją gimnazijos klasę, nenutraukė mokymosi sutarties, tad pavasarį sumažintą klasių komplektų skaičių tenka padidinti. Trečiojoje tarptautinio bakalaureato klasėje mokosi 13, ketvirtoje – 19 gimnazistų.

„Aušros“ progimnazijoje į pirmąją klasę susirinko mažiau nei planuota pirmokų, tad patvirtintas vienas pirmokėlių komplektas. Prie „Aušros“ progimnazijos prijungtame Pagramančio pradiniame skyriuje pradinukai mokysis dviejuose klasių komplektuose.

Skaudvilės gimnazijoje susirinko daugiau pirmokų, kad padidintas ir klasių komplektų skaičius. 26 pirmokėliai mokysis dviejose klasėse. Lomiuose, kurie prijungti prie Skaudvilės gimnazijos, nebesukomplektuota pradinukų klasė, todėl lieka tik priešmokyklinukai.

Daugiau straipsnių