Aktualijos

„Kodėlčiukams“ – atradimų kupolas
  • Įkelta: 2020-09-08

Lopšelio-darželio „Kodėlčius“ nuotraukos

„Kodėlčiaus“ darželyje įkurdintas kupolas džiugina mažuosius ir skatina pažinti pasaulį per potyrius, tyrinėjimus, eksperimentus. Įspūdintai atrodantis kupolas ir tai, kas sukaupta viduje, pasirodo, dar ne pabaiga. Pavasarį veiklų bus dar daugiau.

Šių metų prioritetas lopšelyje-darželyje „Kodėlčiaus“ – STEAM idėjų plėtotė. Idėją įgyvendinti paskatino ir tai, kad dvi pedagogės – mokytoja Milana Beišienė ir direktorės pavaduotoja Lina Nevardauskienė laimėjo respublikinę Nacionalinės švietimo agentūros atranką projekte „Inovacijos vaikų darželyje“ ir vyks į mokymus. Tad jau nuo pirmos rugsėjo dienos darželyje veikia nauja ugdymo erdvė – STEAM kupolas. Vaikai čia randa daugybę priemonių ir užduočių iš gamtos, technologijų, inžinerijos pradmenų, meno ir matematikos. Jie gali eksperimentuoti, tyrinėti, analizuoti skirtingų dalykų kontekste.

– Iš pradžių galvojome erdvę įkurti patalpoje, bet jų nėra per daug, tad birželio mėnesį įrengėme kupolą. Lėšos darželio, panaudojome paramai nuo pajamų skirtus tėvelių pinigus, – „Tauragės žinioms“ pasakojo  darželio direktorė Lina Kymantienė.

Kupole įkurdintos atskiros erdvės pačiai įvairiausiai veiklai. Pavasarį planuojama dar praplėsti išmaniosiomis technologijomis, inžineriniais konstruktoriais tyrimams ir eksperimentams.  

 

– Rugsėjo 1-ąją norėjome surengti atidarymo šventę, bet dėl situacijos šalyje to padaryti negalėjome, dar ir renovacija sutrukdė, tad į šventę pakviesti planuojame pavasarį, kada bus dar labiau praplėstas kupolo įveiklinimas, – vylėsi direktorė.  

Kupole lankosi vaikai pagal grafiką, kiekviena grupė po kartą du per savaitę. O veiklos joje tiek, kad prie kiekvienos pasidalija po du tris vaikus.

Daugiau straipsnių