Aktualijos

„Eik už ekologiją Tauragėje“ – Tauragėje pasodintos sakuros
  • Įkelta: 2020-09-04
Medžių sodinimas Kartų parke. Jono Valaičio nuotrauka

Kartų parke 15 valandą surengta „Eik už ekologiją Tauragėje“ iššūkio užbaigimo ceremonija. Kartų parke buvo pasodinta kelios dešimtys medelių.

– Yra vaikščiojimo programėlė „walk15“, tai buvo viena iš iniciatyvų, prie kurios prisijungė daug tauragiškių, kartu sudėjus apėjome žemės rutulį net 6 kartus. Aišku, tikėjomės apeiti 30 kartų, bet vis tiek sukaupėme 2 milijonus žingsnių. Skatiname tauragiškius keliauti, vaikščioti, yra Oko miškas, kuriame numatyta trasa. Iš viso Tauragėje yra 6 trasos, o planuojame turėti 13 trasų. Šiandien, minint muziejaus gimtadienį, taip pat į šią sukaktį pažvelgėme prasmingai, per ekologinę temą ir sodiname medelių, – „Tauragės žinioms“ ceremonijoje sakė muziejaus „Santaka“ direktorius Romualdas Vaitkus.

Jis džiaugėsi, kad sodinti medelius padeda ir Tauragės Žalgirių gimnazijos mokiniai.

– Džiaugiamės, kad jaunuoliai domisi iniciatyvomis. Tauragė gražėja. Ji turės ir sakurų. Jų pasodinome 4. Taip pat pasodinome liepų ir šermukšnių, – sakė R. Vaitkus.

– Jaunoji karta išties aktyviau domisi ekologinėmis temomis. Galima pasidžiaugti, kad gamta visuomenei ima rūpėti vis labiau. Man ir mokiniai sakė, kad jiems smagu sodinti medžius. Mokiniams svarbu, kuo jie kvėpuoja, – kalbėjo Tauragės Žalgirių gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Edita Butkienė.

Kiti festivalio renginiai vyksta pilyje. 

Dėmesys kultūrai

– Festivalis „Kvadratu“ organizuojamas jau antrus metus iš eilės, – „Tauragės žinioms“ sakė viena iš šio festivalio organizatorių, muziejaus „Santaka“ edukatorė Renata Jančiauskienė. – Viskas prasidėjo nuo muziejaus direktoriaus Romualdo Vaitkaus idėjos suorganizuoti tokį renginį. Prieš kurį laiką jis organizavo fotoklubų suvažiavimus, tad miestas įsiminė meno instaliacijas, eksperimentus įvairiose Tauragės erdvėse. O kai R.Vaitkus tapo muziejaus direktoriumi, jis nusprendė šią idėją adaptuoti būtent muziejuje. Iš pradžių kalbėjome apie fotografijos galeriją, kurioje pristatytume miestui fotografų darbus. Gimė festivalio idėja – turime intelektualinių, patirties išteklių organizuoti tarpdisciplininio meno festivalį. Praėjusiais metais mes tai vadinome audiovizualinio meno festivaliu, o šiemet – menų festivaliu. Šiais metais mes pristatome vaizdo projekcijas, instaliacijas, vyks koncertas. Tai yra kvietimas miestiečiams atvykti į muziejų ir jį pažinti kitaip, kovoti su stereotipu, kad esą muziejus tėra senų daiktų saugykla. XXI amžiuje kiekviena įstaiga išeina iš savo rėmų.

Anot R. Jančiauskienės, kultūros srityje Tauragė žengia didelius žingsnius į priekį.

– Tauragė yra poindustrinis, pasienio miestas, buvęs administracinis 4 rajonų centras. Lyginant Telšius ir Tauragę, konstatuojame, kad Telšiai nebuvo susprogdinti per II pasaulinį karą, Tauragė – buvo, Telšiuose yra meno centras, o Tauragėje – nėra. Bet šiemet rugsėjo 1-ąją atidaryta meno mokykla, iki šiol egzistavo tik muzikos, neformalaus švietimo padalinys. Tad kalbant apie kultūrą, pati pastebiu, jog Tauragė kaip poindustrinis miestas jau kyla ir čia kvepia aukštesne kultūra. Galbūt tai susiję su elementariais žmonių poreikiais, mes norime daugiau kultūros. Tuščios erdvės ir beveidis miestas įgauna spalvą, toks procesas reikalauja dešimtmečių, – kalbėjo edukatorė, renginių organizatorė.

Anot jos, itin gerai tai, jog miesto valdžia 2023 metais užsimojo tapti Kultūros sostine.

– Bus dar didesnis dėmesys skiriamas kultūrai, – pasakojo R. Jančiauskienė.

Daugiau straipsnių