Aktualijos

Didžiausią pažangą pasiekusio moksleivio vidurkis pakilo bemaž trimis balais
  • Įkelta: 2020-09-04

„Rotary“ klubo viceprezidentas Tomas Juodikis, prezidentas Arūnas Mačiūnas ir rajono meras Dovydas Kaminskas

Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotraukos

„Tauragės žinių“ inform.
informacija@taurageszinios.lt

Rugsėjo 1-ąją Tauragės „Rotary“ klubas ir rajono savivaldybė iškilmingos ceremonijos metu Vasaros estradoje geriausiai besimokiusiems mokiniams įteikė įspūdingas pažangumo skatinimo premijas. Tauragės rajono savivaldybė skelbia, kad iš viso moksleiviams buvo išdalinta 22,3 tūkst. eurų.

Rugsėjo 1-ąją naujai išrinktas Tauragės „Rotary“ klubo prezidentas Arūnas Mačiūnas teigė, kad idėja gabiausiems ir labiausiai besistengiantiems Tauragės mokiniams teikti premijas kilo prieš 3-ejus metus „Rotary“ klube.

– Pirmuosius metus Tauragės „Rotary“ klubas finansavo šią programą. Stebėjome, kokie rezultatai. Pamatėme, kad klasėse mokiniai tobulėja, nes juos skatinome. Pasiūlymą teikti premijas mokiniams pateikėme ir Savivaldybei, kuri mielai prisidėjo. Žinome, kaštai nemaži, tačiau jau girdėjome iš kai kurių mokyklų vadovų, klasių auklėtojų, kad skatinami mokiniai ėmė daug labiau stengtis, o dėl to sumažėjo patyčių, elgesio problemų, nes daugiau jaunuolių susitelkė būtent į išsilavinimą, mokslus. Manome, kad šios idėjos tikslas yra pasiektas“, – džiaugėsi A. Mačiūnas.

Tauragės „Rotary“ klubo prezidentas taip pat pasakojo, kad kai kurie premiją mokiniai galės panaudoti geresnių mokymo priemonių įsigijimui, o tai taip pat prisidės prie šviesesnės Tauragės jaunimo ateities.

– Norime motyvuoti naują žmogų, kad jis atrastų savo kelią“, – sakė A. Mačiūnas.

Jis teigė, kad skiriant premijas buvo pasirinkti atskiri kriterijai: 2,5 tūkst. eurų dydžio premijos skirtos trims pažangiausioms klasėms, tuomet – dešimtys didžiausią pažangą padariusių mokinių atsiėmė po 300 eurų, o brandos egzaminus šimtukais išlaikiusiems 18-ai abiturientų įteikta po 100 eurų.

Tauragės rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas sakė, kad šiemet 2 abiturientai gavo net po 2 šimtukus.

A. Mačiūnas džiaugėsi, kad didžiausią pažangą padariusio mokinio vidurkis prieš kurį laiką buvo vos 5, tačiau padaryta didžiulė pažanga – dabar moksleivis su 8 balų vidurkiu gali būti pavyzdžiu kitiems.

E. Šteimantas dėstė, kad tai yra rekordinis pasiekimas.

– Būtų smagu, kad kitais metais šis rekordas būtų pagerintas, – televizijai TVK vylėsi jis.

Rekordininkas Lukas Šarpnickas TVK dėstė, kad šiais metais paskelbus karantiną ir prasidėjus nuotoliniam mokymuisi jam įgyti žinių tapo kur kas paprasčiau.

– Nesitikėjau padaryti tokios pažangos. Svarsčiau, kad galbūt rezultatai bus žemesni. Bet nuotolinis mokymas pasirodė paprastesnis. Taigi, vidurkis pakilo, – TVK sakė moksleivis.

Lukas Šarpnickas padarė didžiausią pažangą

Lukas teigė, kad gavęs šią premiją ir toliau stengsis gerai mokytis.

– Prie šios idėjos įgyvendinimo prisidedame kiekvienais metais ir džiaugiamės matydami Tauragės mokinių daromą pažangą, – apie pažangumo skatinimo premijas TVK sakė A. Mačiūnas.

Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas teigė, kad tradicija apdovanoti geriausius Tauragės mokinius bus tęsiama. Jis dėkojo „Rotary“ klubui už šią idėją. Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas E. Šteimantas pasidžiaugė, kad šiais metais Tauragės mokinių rezultatai yra itin geri ir tai tik rodo, kad tokią iniciatyvą reikia tęsti toliau.

Apdovanoti mokiniai taip pat neslėpė džiaugsmo.

– Negaliu sakyti, kad nesitikėjau, bet stengiausi save nuteikti taip, kad net jei ir negaučiau to šimtuko, man neturėtų būti liūdna. Bet paaiškėjus rezultatams tikrai pasijaučiau maloniai, – TVK kalbėjo už anglų kalbos brandos egzaminą šimtuką gavusi Vijolė Ambrozaitė.

Ji teigė besidžiaugianti, kad kuo daugiau Tauragės mokinių yra motyvuojami siekti gerų rezultatų.

O premijos laureatas Titas Kakštys TVK sakė, kad nors ir džiaugiasi gauta premija, jo svajonė ir  tikrasis apdovanojimas – būtent 100-tukas iš anglų kalbos. Abiturientas ketina studijuoti programavimą.

– Nenoriu išvykti iš Tauragės. Vilnius – didelis miestas. O aš pripratęs Tauragėje. Kaip nors susitvarkysiu, bet, manau, kad dar sugrįšiu, – TVK  sakė T. Kakštys

O štai Gabija Krompcholcaitė TVK dėstė, kad premija tarytum vainikavo visas bemieges naktis ir didžiules pastangas pasiekti kuo aukštesnį rezultatą.

– Pamatė ne tik mokyklos vadovai, bet pamatė ir miesto valdžia. Tai labai smagu, kai įvertina tavo pastangas. Tikiuosi, kad negandos pradings ir galėsime grįžti į mokyklas, ir kaip įprasta mokytis “, – TVK kalbėjo mergina.

Daugiau straipsnių