Aktualijos

Batalionas išlieka karštuoju COVID-19 tašku
  • Įkelta: 2020-09-09
„Tauragės žinių“ inform.
informacija@taurageszinios.lt

Vakar į posėdį rinkosi rajono Ekstremalių situacijų komisija. Aptarta su COVID-19 susijusi situacija rajone. Kaštuoju tašku vis dar išlieka Kęstučio batalionas, serga 36 kariai. Šiuo metu liga nustatyta 4 tauragiškiams.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento vadovė Gilma Masiulionienė informavo, kad antradienio ryto duomenimis, sergančių karių nustatyta 36, visi jie šauktiniai. Sergantys kariai izoliuoti karių reabilitacijos centre Druskininkuose. Kontaktinių karių, kuriems taikomas saviizoliacijos režimas, yra apie 200. 20 proc. izoliuotųjų yra profesionalūs kariai. Keletas jų izoliuojasi namuose, kontaktiniai asmenys izoliuoti batalione, Laužo kaime, ir Pajūryje Šilalės rajone.

Užsikrėtusieji kariai serga lengva forma, ligoninėje gydomų nėra. Pirmieji kariai, kuriems pasireiškė ligos požymiai, izoliuoti nuo rugpjūčio 24 d. Jų saviizoliacija jau ir baigėsi.

Batalione bus ištirti visi kariūnai, jų yra apie 800, ir, pasak G. Masiulionienės, šią savaitę planuojama tikrinimą baigti.

Tauragės rajone, naujausiais NVSC duomenimis, sergančiųjų COVID-19 yra 4, apskrityje – 12. Pasveikusiųjų Tauragėje – 13, apskrityje – 21. Saviizoliacijoje stebimų asmenų, kurie turėjo artimą kontaktą su sergančiaisiais, užfiksuota 12. Nuo kovo 25-osios Tauragės apskrityje užregistruoti 33 teigiami atvejai. Tauragės rajone nuo kovo pabaigos registruoti 17 užsikrėtusiųjų COVID-19.

Specialistai spėja, kad bent jau kol kas rajonas didelės rizikos savivaldybių sąraše išsilaikys, nes bataliono židinys įvardijamas „rusenančiu“.

Posėdžio metu informuota, kad greitieji testai švietimiečiams testuoti jau gauti. Visi norintys išsitirti galės tai padaryti Pirminės sveikatos priežiūros centro Karščiavimo klinikoje. Apsaugos priemonių poreikis renkamas ir bus skelbiamas centralizuotas viešasis pirkimas kaukėms, dizenfikavimo priemonėms ir pirštinės įsigyti.

Vis daugiau sergančiųjų nustatant šalies švietimo įstaigose posėdžio metu akcentuota, kad saviizoliacijoje esančių, bet nesergančių COVID-19 asmenų vaikai mokyklas lankyti gali. Izoliuotis privalo tik sergančiųjų vaikai.

Policija patikrino 33 saviizoliacijoje esančius rajono gyventojus, nustatyti 4 pažeidimai. Dviem surašyti administracinio nusižengimo protokolai, dėl kitų renkamos medžiagos ir bus taikytos poveikio priemonės. Iki šiol policija nefiksavo nusižengimų dėl kaukių nedėvėjimo, aktyviai vykdo stebėjimą renginiuose, parduotuvėse.

Ligoninės vadovas Liutauras Indriuška informavo, kad praeitą savaitę mobiliajame punkte apsilankė 181 asmuo, 4 iš užsiregistravusiųjų neatvyko. Patikrino 40 ligoninės darbuotojų.

Rugsėjo 10 d. baigsis epidemiologiniai suaugusiųjų tyrimai greitaisiais testais. Nuo rugpjūčio 10 d. iki rugsėjo 7 d. ištirti 518 asmenys, iš jų 11 testai teigiami. Ar dar bus tauragiškiai kviečiami atlikti tyrimus, neaišku. Tauragiškiams išsiuntinėta 2 tūkst. kvietimų dalyvauti tyrime greitaisiais testais moksliniais tikslais.

Daugiau straipsnių