Aktualijos

Atnaujinę SMART-ID prarado pinigus
  • Įkelta: 2020-09-11
„Tauragės žinių“ inform.
informacija@taurageszinios.lt

Pastarosiomis dienomis suaktyvėjo sukčių atakos prieš „Smart-ID“ naudotojus. Gyventojams siunčiamos SMS žinutės su prašymu atnaujinti savo „Smart-ID“ paskyrą. Tauragės policijos duomenimis, patikėję sukčiais Tauragės apskrities gyventojai neteko savo pinigų.

Paspaudus ant SMS gautos nuorodos, prašoma suvesti asmeninius prisijungimo duomenis ir taip patvirtinti sukčių operacijas. Perspėjama to nedaryti, nes rizikuojate prarasti savo sąskaitos lėšas.

Bankų atstovai primena, kad gavus bet kokią nuorodą su prašymu atlikti operaciją, kuriai reikia asmeninių pasijungimo kodų, būtina elgtis itin atsargiai. „Smart-ID“ paskyra yra atnaujinama tik „Smart-ID“ programėlėje, o ne aktyvuojant iš nežinomo siuntėjo gautą nuorodą.

Šiais metais, kaip informuoja Tauragės policijos atstovai, dėl SMART- ID atvejų buvo pradėti 2 ikiteisminiai tyrimai. Rugpjūčio 12 d. šilutiškis gavo žinutę, kurioje buvo prašoma atnaujinti SMART-ID programėlę. Sukčiai pasisavino 620 eurų. Šių metų sausio 20 d. šilališkis gavo  analogišką žinutę ir paspaudęs nuorodą neteko 1700 eurų. Pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Jokiomis aplinkybėmis netvirtinkite operacijų ar prisijungimų prie elektroninių kanalų, kurių patys neinicijavote. Taip pat jokiomis aplinkybėmis neatskleiskite savo asmens duomenų ir prisijungimui prie elektroninių kanalų naudojamų duomenų kitiems asmenims, įskaitant šeimos narius ar draugus.

Aktyviai veikia ir telefoniniai sukčiai. Tauragės policijos Komunikacijos poskyrio vyresnioji specialistė Lina Banienė redakciją informavo, kad Tauragės policijoje užregistruota 10 pranešimų, kada asmenims skambinta Lietuvos bei Estijos numeriais ir siūloma investuoti. Gyventojai dėl šių atvejų nenukentėjo. Paskutinis pranešimas užregistruotas rugpjūčio 19-ąją.  Asmeniui buvo skambinta iš Estijos.

Skambučių sulaukta ir iš Australijos, Čekijos, Kipro. Šiais atvejais taip pat buvo siūloma investuoti, bet nukentėjusių asmenų nenustatyta.

Bendruomenės pareigūnai susitikimų su visuomene metu stengiasi apie tai kalbėti, informuoja gyventojus apie gresiančias pasekmes susidūrus su sukčiais.

Daugiau straipsnių