Aktualijos

Antra diena Skaudvilė švenčia gimtadienį
  • Įkelta: 2020-09-13
Teatralizuotas turgus-sueiga „Į svečius pas bajorus Skaudvilius“. Vido Bičkaus nuotrauka

Linksmai vakar pabaigę pirmąją Skaudvilės 260-ojo gimtadienio šventės dieną, skaudviliškai šiandien ir vėl šurmuliuoja miesto Turgaus aikštėje. Tiesa, šios dienos svarbiausias momentas – Šv. Kryžiaus išaukštinimo atlaidai  Skaudvilės Šv. Kryžiaus bažnyčioje.

Kaip „Tauragės žinioms“ sakė bendruomenės „Skaudvilės kraštas“ pirmininkas Vidas Bičkus, būtent per šiuos atlaidus ir pradėtas miesto šventės organizavimas. Jei vakar skaudviliškiai ir miesto svečiai laiką leido aktyviai – sportavo, pramogavo, klausėsi garsių atlikėjų koncertų, išsidalijo įvairių varžybų prizus – tai sekmadienis labiau skirtas rimčiai ir iškilios istorijos prisiminimui, savo krašto identiteto paieškai.

Nuo ankstyvo ryto vyksta Skaudvilės gimnazijos ugdytinių pleneras „Menų zomatas“ prie Skaudvilės Šv. Kryžiaus bažnyčios, veikia senovinės artilerijos ekspozicija, senovinės fotografijos laboratorija ir fotografavimasis Turgaus aikštėje.

11 val. prasidėjo Šv. Mišios (suma) už Skaudvilės kraštą ir jo žmones – Šv. Kryžiaus išaukštinimo atlaidai  Skaudvilės Šv. Kryžiaus bažnyčioje.

O po mišių skaudviliškiai, kaip ir ankstesniais metais, sugužės į Turgaus aikštę, kurioje vyks  teatralizuotas turgus-sueiga „Į svečius pas bajorus Skaudvilius“. Dvarus, krašto istorijos svarbiausius momentus primins Adakavo, Trepų, Pilsūdų ir Eidintų bendruomenės.
13 val. vyks šventinis koncertas: svečių ir Skaudvilės mėgėjų meno kolektyvų sveikinimai, senovinių šokių pasirodymai, muzikinis pastišas „Reveransas Lietuvos Renesansui“. Atlikėjai: dainininkė Raimonda Janutėnaitė (mecosopranas), aktorė Virginija Kochanskytė, dainininkas Nerijus Masevičius, gitaristas Artūras Kelpša Turgaus aikštėje. 14.30 val. numatytas dainininkės Katažinos koncertas.

Bus baigti vakar pradėti dalinti loterijos prizai – puodeliai, kepuraitės ir kiti mieli prizai su Mažosios kultūros sostinės atributika, o kažkam atiteks ir pagrindinis prizas – dviratis.
 

Daugiau straipsnių