Aktualijos

Paskutinio liepos numerio anonsas: kuriamas dar vienas gyvenamųjų namų kvartalas Tauragėje
  • Įkelta: 2020-07-30

Prieš daugiau nei septynetą metų rengiantis tvarkyti Vytauto gatvės apleisto karinio miestelio teritoriją buvo pasvajota, jog kadaise čia galės įsikurti privačių gyvenamųjų namų kvartalas. Vizija, panašu, ima pildytis. Dalį teritorijos, 3 ha, įsigijusio  UAB „Taurų kedras“ vadovo Roberto Jurkšaičio užsakymu čia projektuojamas gyvenamųjų namų kvartalas. Iš viso buvusio karinio miestelio teritorijoje numatyta pastatyti 52 privačius gyvenamuosius namus. Plačiau apie tai – numerio vedamajame. 

Vaiko teisių gynėjai išsikėlė į naujas patalpas. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Tauragės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus (VTAS) išsikėlė iš buvusio pašto pastato Dariaus ir Girėno gatvėje. Nuo šios savaitės specialistai tęsia darbus naujose patalpose. Kur – sužinosite atsivertę laikraštį. 

„Dunokai“: atnaujina transportą, o su juo – ir darbo kultūrą. Požiūris, jog savivaldybės UAB‘ai – „valdiškos“ įstaigos neigiama šio žodžio prasme, turi keistis, įsitikinusi mažiau nei metus „Dunokams“ vadovaujanti Gintarė Rakauskienė. Komunalinių paslaugų bendrovės direktorė nusprendė pasukti įmonės kursą kita kryptimi: darbuotojų požiūrio į darbą keitimas, tvarkingas transporto parkas ir užsakymai už rajono ribų – tai tik dalis pokyčių, kurie jau įgyvendinami. 

Virtualių žaidimų mėgėjai mina takus į „Fortūną“. Kaip sako tokią pramogą tauragiškiams siūlantys jauni verslininkai, nevaržomas judėjimas krepšinio aikštelės dydžio erdvėje priverčia patikėti virtualia realybe daug labiau nei kiti iki šiol egzistavę sprendimai – tuo VR ARENA yra unikali. Dar nebandėte? Paskaitykite, susidomėsite. 

Lomių mokykla liks tuščia. Skaičiai negailestingi – kaimų mokyklose vaikų mažėja, tad suprantama, kad ir mokyklų turi mažėti. Pagal metų pradžioje patvirtintą mokyklų tinklo optimizavimo planą penkios kaimo mokyklos virto miesto mokyklų padaliniais. Vienoje jų, Lomių pagrindinėje mokykloje, turėjo likti tik pradinės klasės. Tačiau panašu, kad ir jų nebeliks, taigi rugsėjį mokykla pasitiks tyli ir tuščia. Plačiau apie tai – Birutės Slavinskienės rašinyje. 

Tauragėje – antroji šunų aikštelė. Liepos 27 dieną, pirmadienį, atidaryta antroji šunų vedžiojimo ir dresavimo aikštelė Tauragėje. Priešingai nei 2017 m. liepą mieste įkurta pirmoji šunų aikštelė, kuri labiau skirta didesniems šunims, naujoji tinkama bei patogi ir mažiems, ir didesniems keturkojams. Kur ji įrengta, domėjosi Justė Galkauskaitė. 

MKC: gyvenimo mokykla su gera aura, arba... pakasynos su prisikėlimu. Tas, kuris sakė, jog „visi keliai veda į Romą“, buvo nekvailas. Tai šventojo Alano iš Lilio, neoplatoniko ir mistiko, išsakyta įžvalga, kad visi keliai veda į vieną tikslą. Perfrazuodami jį galime drąsiai sakyti, kad Tauragėje visi keliai veda į Pilį. Kodėl? Šiemet MKC, tapęs savotiška jaunimo Meka, švenčia gražią sukaktį – 30 metų. Ta proga – ne tik interviu su MKC vadove Jolanta Kazlauskienei, bet ir kelių mokytojų mintys.  

Vakaras „Prie garažų“ – pažintis su talentingais atlikėjais. „Man didžiulė garbė ir didžiulis malonumas yra organizuoti renginį „Prie garažų“, į kurį paprastai susirenka tikrai labai daug žmonių“, – džiaugėsi Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė. Tiesa, kiek nuogąstavo, ar šiemet tauragiškiai aktyviai rinksis, bet kartu vylėsi, kad žmonės nepabūgs ir ateis drauge pasidžiaugti gera poezija bei muzika. Kada? Jau šį penktadienį. 

„Menų feste‘20“ pasirodys gerai žinomi veidai: fotografas Marius Čepulis bei alternatyvaus roko grupė „ba.“   Trečius metus iš eilės rengiamas jaunų ir ambicingų Tauragės aktyvistų sumanytas, Tauragės rajono menininkus ir jų darbus apjungiantis projektas „Menų festas“ šiais metais išaugo į dar didesnį ir tikrai tauragiškių dėmesio vertą renginį su gausybe staigmenų. Apie viską išsamiai rašo Dovydas Dabulskis. 

Šilalė švęs visą savaitgalį. Mūsų artimi kaimynai, Šilalė, neretai pavadinama užsieniu, mini 487-ąjį gimtadienį. Šventė, kaip numatyta, prasideda jau šiandien ir tęsis visą savaitgalį. Parodos, spektakliai, žaidimai, koncertai, galiūnų ir net automobilių garso varžybos – programa tokia įvairi, kad tikrai bus ką veikti ir mažam, ir dideliam. 

Triatlone Skaudvilėje tikimasi rekordinio dalyvių skaičiaus. Jau šį sekmadienį vyks trečiasis Lietuvos triatlono taurės etapas. Gegužės pabaigoje planuotą renginį teko perkelti į liepą. Organizatoriai laukia keturių šimtų dalyvių iš visos Lietuvos ir Latvijos. Užsiregistruoti galima ir renginio vietoje bei išbandyti jėgas ne tik profesionalams, bet ir šio sporto mėgėjams. Plačiau apie tai – renginio anonse. 

Priede „Sveika šeima“ – receptai su vitaminų užtaisu – uogomis bei kaip saugiai atostogauti šiais neramiais laikais. ir tai tikrai dar ne visos naujienos. Iki susiskaitymo ryt! 

 

Daugiau straipsnių