Aktualijos

Lomiškių svajonė turėti paplūdimį tapo realybe
  • Įkelta: 2020-07-27

Šeštadienį vykusios šventės akimirka. Virginijos Eičienės FB albumo nuotrauka

Lomių kaimo gyventojai nuo šiol laisvalaikį gali leisti ką tik sutvarkytoje poilsio ir sporto zonoje prie užtvankos, kurioje – saugi ir patogi vieta maudytis net vaikams, tinklinio aikštele, persirengimo kabina, suoliukai. Tokia vieta, apie kurią kaimo gyventojai svajojo daugelį metų, atidaryta šį šeštadienį.

Lomių kaimo bendruomenės pirmininkė Elena Bazinienė pasakoja, kad lomiškiai iki šiol neturėjo geros prieigos prie vandens. Jau keletą metų bendruomenėje apie tai kalbėta, bandyta rašyti projektą žemės ūkio ministerijai, deja, nesėkmingai.

– Nutarėm prašyti Tauragės rajono savivaldybės paramos, kad galėtume įrengti užtvenktos Šunijos krantą, kad ir vaikiukai galėtų prie vandens prieiti, ir kad būtų negilu, kad būtų aikštelė, smėliuko, – sako ji, – ir šį pavasarį tą mintį išsigvildeno, parašėm paraišką. Savivaldybė skyrė 2 tūkst. eurų. Aišku, mums tiek neužteko, tačiau turim kraštiečių, kurie mus paremia 2 procentais GPM.

Be to, visi darbai buvo dirbama talkų būdu, technikos paskolindavo vietiniai ūkininkai, o ko neturėjo – nuomodavo. Pasak E. Bazinienės, teko pirkti žvyro, smėlio, po tinklinio aikštele ir prie vandens po smėliu paklota geotekstilės danga.

Šeštadienį vykusios šventės akimirka. Virginijos Eičienės FB albumo nuotrauka
Paplūdimio įrengimo darbai. Lomių kaimo bendruomenės feisbuko paskyros nuotrauka

Moteris džiaugiasi, kad vietos gyventojai entuziastingai prisidėjo prie zonos įrengimo.

– Daugiausia dirbo vyrų būrys, gal koks 15 ar daugiau, negailėdami jėgų, – pasakojo bendruomenės pirmininkė. – Tik jie labai kuklūs – neleidžia minėti jų pavardžių... 

Dabar paplūdimys jau įgavęs vaizdą: čia yra tinklinio aikštelė, suoliukai, persirengimo kabina, informacinė lenta, kurioje parašyta, kad paplūdimys įrengtas talkų būdu, ir prašoma nešiukšlinti, nes šiukšlinių čia nėra – šiukšles susirinkti ir išsivežti reikia patiems. Yra ir automobilių stovėjimo aikštelė. Paskui dar atsiras ir vazonų su gėlėmis.

Paplūdimys įrengtas kone pačiame Lomių centre, prie mokyklos, labai ramioje ir gražioje vietoje. Šunija, Jūros intakas, dar sovietiniais laikais buvo užtvenkta, iš tos užtvankos žmonės semdavo vandenį daržams laistyti. Tai buvusios ūkininko Juliaus Laurinaičio žemės, padovanotos visuomeniniams tikslams. 

 

 

Daugiau straipsnių