Aktualijos

Išaugusio „Spiečiaus“ dūzgesys sklinda ir už Tauragės ribų
  • Įkelta: 2020-07-29

„Spiečiaus“ koordinatorė Indrė Gendroliūtė-Gerulienė. Autorės nuotrauka

Liepos 22 dieną, trečiadienį, bendradarbystės centre „Spiečius“ surengta atvirų durų diena. 2018 m. VšĮ „Versli Lietuva“ Tauragėje įsteigtas „Spiečius“ stipriai išaugo – anot Tauragės „Spiečiaus“ koordinatorės Indrės Gendroliūtės-Gerulienės, daugelis tauragiškių jau žino šį centrą, kuris šiandien turi 18 narių ir kuriuo domisi ne tik vietiniai. „Galiu pasidžiaugti, kad atvyksta ir iš Jurbarko, ir iš Šilalės. Jei jau važiuoja į kitą miestą, suprantame, kad esame reikalingi, kad vertina tai, ką gali gauti „Spiečiuje“, – sako I. Gendroliūtė-Gerulienė.

Apie įvairovę

Šiemet dėl pandemijos ir keliamų saugumo reikalavimų atvirų durų diena buvo kiek kitokia nei įprastai.

– Labai ribojome žmonių srautą, kad vienas kitam nekeltume pavojaus. Prašėme iš anksto registruotis ir norinčiuosius registravome tam tikrais intervalais. O ir patys žmonės buvo atsargūs, visi iš anksto pasiskambindavo pasiteirauti, ar priimame. Po vieną, po du, bet nedrąsiai atėjo žmonės pasižiūrėti, – teigia koordinatorė ir apibendrina, kad ši atvirų durų diena buvo rami, saugi ir atsargi. Tądien mokymų nevyko – daugiausia teiktos konsultacijos. I. Gendroliūtė-Gerulienė sako, jog vasaros laiku mokymai nelabai ir organizuojami.

– Apie mokslus turbūt ir verslininkai vasarą dar mažiausiai nori galvoti, – šypteli pašnekovė.

Į atvirų durų dienas „Spiečiuje“ dažniausiai ateina žmonės, kurie turi verslo idėją, bet dar nedrįsta žengti jaunojo verslininko keliu, todėl nori konsultacijos. Vis dėlto I. Gendroliūtė-Gerulienė tikina, kad kviečiami nebūtinai tiesioginiai klientai. Ji akcentuoja, kad durys atviros visiems smalsaujantiems: „Galima užeiti pasižiūrėti ir paklausti: „Tai ką jūs čia veikiate? Ką tas „Spiečius“ daro?“

Spietiečiai. Autorės nuotrauka

Į Tauragės „Spiečiaus“ bendruomenę, kurios nariai dar vadinami spietiečiais, yra susirinkę labai skirtingais dalykais besidomintys žmonės. I. Gendroliūtė-Gerulienė pasakoja, kad spietiečių interesų laukas varijuoja nuo sveikos gyvensenos, grožio procedūrų iki projektų rašymo europinėms lėšoms gauti. Į „Spiečių“ buriasi ir internetinių puslapių kūrėjai, ir grafikos dizaineriai, ir rinkodaros specialistai.

– Tai ir yra įdomu, kad turime labai skirtingų narių. Labai šauniai visi bendraujame, nes esame tokie įvairūs, – džiaugiasi koordinatorė ir priduria, kad smagiausia stebėti spietiečių bendrystę vienas su kitu.

Apie svarbiausią tikslą

Bendruomenės telkimas bendram tikslui – padėti vienas kitam – yra pagrindinis bendradarbystės centro siekis. Laisvai samdomi specialistai dažniausiai dirba vieni, o įmonėse dirbantieji turi ir savo darbo vietą, ir kolegų, su kuriais gali konsultuotis ar kartu spręsti iššūkius. Kolektyviškumo, minčių dalijimosi vienas su kitu norintys laisvai samdomi žmonės yra maloniai laukiami „Spiečiuje“.

– Verslumui skatinti neužtenka tik suteikti kompiuterį, darbo kėdę ir stalą, – teigia pašnekovė. – Mes investuojame laiką, pastangas į bendravimą, bendradarbiavimą, teikiamą informaciją, mokymus. Turime stiprią mentorystės programą, dedu jai daug pliusų, nes paskatina jaunuosius verslininkus dažniau ir tvirčiau žengti nepažintu verslo keliu.

Koordinatorės manymu, neretai žmonėms trūksta bazinių žinių apie verslą, kaip jį pradėti, o provincijoje gyvenantieji dažnai būna nedrąsūs, pristinga ryžto savo verslui duoti pradžią, todėl „Spiečiuje“ gali ne tik pasisemti naudingos informacijos, bet ir sulaukti padrąsinimo bei palaikymo.

Apie centro narius

Šiuo metu Tauragės „Spiečiaus“ bendruomenę sudaro 18 spietiečių.

– Yra narių, kurie turi sutartis, bet dar turime ir tokių, kuriems nereikalinga darbo vieta ir narystė, bet jie prijaučia šiai veiklai, todėl dalyvauja renginiuose, ateina į mūsų susitikimus pasidalinti savo rūpesčiais ar sėkmės istorijomis, – pasakoja I. Gendroliūtė-Gerulienė.

Bendradarbystės centru domisi ir labai jauni žmonės.

– Labai didžiuojuosi, kad „Spiečius“ turi ir moksleivį, kuris antrus metus yra „Spiečiuje“, ir jo veikla paaugo nuo individualios iki uždarosios akcinės bendrovės, – džiaugiasi koordinatorė ir pabrėžia dar vieną svarbų „Spiečiaus“ uždavinį – augimą.

– Siekiame skatinti augimą. Būtų labai paprasta suteikti darbo vietą: žmonės ateitų, atsineštų kompiuterį ir išeitų, bet tada tikriausiai apčiuopiamų rezultatų ir nepamatytume, – svarsto I. Gendroliūtė-Gerulienė.

Nuo praėjusių metų rudens „Spiečiaus“ narys Simas pasakoja, kad labiausiai bendradarbystės centras sudomino dėl verslios aplinkos ir galimybės susipažinti su bendraminčiais.

– Apie „Spiečių“ sužinojau iš tauragiškės draugės. Ji papasakojo, kad Tauragėje yra tokia erdvė, kurioje vyksta įvairiausių mokymų verslo tema. Sakė, kad galėsiu naudotis patalpomis. Visa tai labiausiai ir sudomino, – tvirtina vaikinas.

Simas pristato žmonėms naujausias su sveikata susijusias technologijas, jas rekomenduoja. Su sveikatos prietaisais verslą vystantis Simas nėra tauragiškis – į Tauragę jis atvyko pernai ir dabar nori pažinti patį miestą ir čia toliau užsiimti savo veikla.

– Mano noras – su kuo daugiau tauragiškių susipažinti. Kviečiu susitikti, bendrauju, klausiu, kaip viskas Tauragėje vyksta. Aktyviai stebiu, kas mieste vyksta sveikatos tema, labai įdomu, kokie renginiai organizuojami, – mintimis dalijasi spietietis.

Daugiau straipsnių