Aktualijos

Studijos nepaliekant namų: tai įmanoma
  • Įkelta: 2020-06-22
Arnoldo Vydmanto nuotrauka
Birutė GRUODYTĖ

Tauragėje įgyti patrauklią specialybę galima ir nepaliekant namų. Kauno kolegijos Tauragės skyrius, išleidžiantis jau 15-ąją laidą, siūlo studijuoti įstaigų ir įmonių administravimą bei ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą. Neišvykdami iš namų tauragiškiai gali siekti net magistro laipsnio – nuo rugsėjo bus formuojama KTU Viešojo administravimo magistrantūros studijų Tauragės grupė.

Studijos gimtajame mieste – išties patrauklus variantas tiems, kurie siekia įgyti aukštąjį  išsilavinimą, tačiau dėl kokių nors priežasčių negali palikti namų arba stokoja lėšų studijoms kitame mieste: neišvykstant iš namų, gyvenant pas tėvus galima sutaupyti ir po trejų ar ketverių metų jau turėti vadybos profesinio bakalauro ar ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo kvalifikacinį laipsnį.  

Pasak skyriaus vadovės Dianos Vaitiekienės, studentai sėkmingai įsidarbina regiono įmonėse ir įstaigose.

Kauno kolegijos Tauragės skyrius kviečia studijuoti įstaigų ir įmonių administravimo studijų programą. Tai nuolatinės 3 metų studijos, dėstomos pagal atnaujintą modulinę studijų programą. Baigusiems šią studijų programą suteikiamas vadybos profesinio bakalauro kvalifikacinis laipsnis.

Kita profesija, kurią galima įgyti Tauragės skyriuje, – ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas. Tai ištęstinės 4,5 metų studijos. Stojant yra privalomas motyvacijos vertinimas. Paskaitos vyksta penktadieniais nuo 16 val. ir šeštadieniais. Absolventams suteikiamas ugdymo mokslų profesinis bakalauras, pedagogo kvalifikacinis laipsnis.

Neretam apie šią specialybę galvojančiam jaunam žmogui motyvaciją jos siekti slopindavo tai, kad ikimokyklinio ugdymo specialistai mažai uždirba. Tačiau nuo rugsėjo 1-osios Vyriausybės nutarimu ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų atlyginimas bus sulygintas su bendrojo lavinimo mokyklų mokytojų, tad uždarbis kils.

Paskelbus Lietuvoje karantiną, kolegijai, kaip ir visiems, teko per trumpą laiką prisitaikyti dirbti kitaip. D. Vaitiekienė sako, kad tai buvo puiki galimybė žengti didelį žingsnį link studijų skaitmenizavimo.

– Kauno kolegija, o tuo pačiu ir Tauragės skyrius, puikiai susitvarkė su nuotoliniu darbu. Kauno kolegijos naujai kuriamos strategijos misija – praktinės ir inovatyvios aukštojo mokslo studijos. Tad skaitmenizuojant studijų procesą buvo sukurti labai patogūs įrankiai vykdyti studijų procesą nuotoliniu būdu. Tai išplečia aukštosios mokyklos ir studijuojančiojo galimybes tokiame globaliame pasaulyje ir grįžus į įprastines sąlygas, – teigia ji.

Nuo birželio 1-osios priėmimas į aukštąsias mokyklas pagal LAMA BPO sistemą (bakalauras.lamabpo.lt) jau prasidėjo, pateikti prašymus galima iki rugpjūčio 18 d.

D. Vaitiekienė turi gerą žinią tiems, kurie studijavo kitose aukštosiose mokyklose, bet nebaigė studijų: jie turi galimybę pratęsti studijas Kauno kolegijos Tauragės skyriuje pagal individualųjį studijų planą ir baigti jas per trumpesnį laiką. Išsamesnė informacija apie studentų priėmimo sąlygas telefonu Tauragėje: skyriaus vadovė  8 685 74 258, administratorė 8 644 41 626.

Skyriaus vadovė turi dar vieną gerą žinią: nuo 2020 m. rugsėjo mėnesio formuojama  KTU Viešojo administravimo magistrantūros studijų Tauragės grupė. Studijų trukmė – 2 metai (90 ECTS). Turintiems aukštąjį neuniversitetinį išsilavinimą – patrauklios priėmimo studijuoti sąlygos, o dirbantiems – patogus užsiėmimų laikas ir forma. Baigusiems studijas suteikiamas viešojo administravimo magistro laipsnis.

Registruotis studijoms Tauragės grupėje galima jau dabar: ruta.petrauskiene@ktu.lt arba  8 37 300 145.

Užs.Nr.: 35

 

 

Daugiau straipsnių