Aktualijos

Pasidalijo nerimu dėl eismo atnaujintoje sankryžoje
  • Įkelta: 2020-06-22
Bernotiškės ir Dariaus ir Girėno sankryža. Autorės nuotrauka
Margarita RIMKUTĖ
margarita@taurageszinios.lt

Kaip visada, naujovės, kol prie jų priprantama, dažnam sukelia nerimo. Neseniai į redakciją kreipėsi skaitytojas, pasidalijęs jam kylančiais nepatogumais važiuojant perdaryta Bernotiškės ir Dariaus ir Girėno gatvių sankryža. Anot vairuotojo, nuo Kryžkalnio pusės įrengtos dvi tiesiai leidžiančios važiuoti juostos – galimų avarijų priežastis.

Tai, jog minėtų gatvių sankryžoje būtinas šviesoforas, kalbėta ne vienerius metus. Šių metų pradžioje jis įrengtas, perbraižytas ir eismo žymėjimas ant asfalto. Dabar nuo Kryžkalnio pusės atvažiuojančiųjų eismas gali pasidalinti per dvi juostas. Iš pirmosios juostos leidžiama sukti į dešinę, iš antrosios – į kairę ir abiem leidžiama važiuoti tiesiai.

Kaip pasakojo į redakciją užsukęs skaitytojas, priešais atvykstančiam transportui prireikus suktis į Veterinarijos gatvę. tenka apsišarvuoti kantrybe. 

– Atvažiuojant nuo Tauragės ir sukant į Veterinarijos gatvę kurį laiką tenka palaukti praleidžiant dviem juostomis nuo Kryžkalnio atvažiuojančius automobilius. Kartais antroje vykstančiųjų į miestą juostoje susidaro automobilių eilė, nes kai kurie vairuotojai suka į kairę. Tad iš šios juostos nekantrūs vairuotojai artėdami staigiai persirikiuoja į pirmąją juostą ir važiuoja tiesiai. Mums, stovintiems priešais antrąją juostą, laukiantiems, kada galėsime sukti į Veterinarijos gatvę, prieš pat sankryžą persirikiuojančius ir toliau gana greitai važiuojančius automobilius ne visada pavyksta pastebėti. Vieną kartą siekiant išvengti susidūrimo teko gnybti ant stabdžių, kitą kartą spaudžiau „gazą“ ir vos spėjau pravažiuoti, – dėstė poros dešimčių metų vairuotojo stažą turintis vyras.

Skaitytojo nuomone, dviejų juostų leidžiančių važiuoti tiesiai (į miestą), nereikia.

„Tauragės žinios“ skaitytojo pasakojimą perdavė pareigūnams. Ką apie tai mano už saugų eismą keliuose atsakingi kelių patruliai?

„Visose sankryžose sukant į kairę reikia būti atidiems, įvertinti priešpriešiais važiuojančių transporto priemonių greitį, atstumus ir tik įsitikinus, kad bus saugu, sukti į kairę. Dvi juostos tiesiai yra todėl, kad per sankryžą būtų didesnis pralaidumas, nes jei pirma juosta būtų tik į dešinę, tai susidarytų didžiulės transporto priemonių eilės. Avarinės situacijos nesusidarys, jei vairuotojai bus atidūs, kelyje elgsis kultūringai, nepažeidinės Kelių eismo taisyklių reikalavimų“, – situaciją pakomentavo Tauragės aps. VPK Kelių policijos skyriaus Kelių patrulių būrio vadas Artūras Petkus.

 

 

 

Daugiau straipsnių