Aktualijos

Į dviračių žygį po Batakių apylinkes susirinko per šimtą dalyvių
  • Įkelta: 2020-06-25
LC „Fortūna“ nuotrauka

Joninių dieną Batakiuose vyko dviračių žygis po šio krašto istorines vietas ir apylinkes. Susirinko apie šimtas žygeivių, tiek pavieniai, tiek su šeimomis. Profesionalai ir mėgėjai. Vyriausiajam buvo 82 m, jauniausias dalyvis –vos 4 metų. Žygeiviai dviračiais nukeliavo 38 km.

Kaip „Tauragės žinioms“ sakė viena iš šio žygio organizatorių, Batakių bendruomenės pirmininkės pavaduotoja Vida Kasputienė, niekas nesitikėjo, kad tiek dalyvių susirinks.

– Tai puiki pramoga ir poilsis. Buvo nuostabus oras. Patyrusiems dviratininkams atstumas gal nėra didelis, mėgėjai važiavo su poilsio pertraukėlėmis. Atvyko ir šeimos su vaikais. Po karantino visi išsiilgę judėjimo, – pasakojo Vida.

Dalyviai aplankė Batakių apylinkėse esančias istorines vietas: partizanų ir žydų žūties vietas, buvusius dvarus ir kitas vietas. Tad žygis ne tik pramogai, bet ir savo krašto pažinimui. Tauragės kraštas vis entuziastingiau juda, tai pėsčiomis, tai dviračiu.

– Judėjimas yra sveikata ir labai paprasta, sėdasi ant dviračio ir mini. Jeigu dar su gera kompanija, visiška pasaka. Susipažįsti su krašto istorija, – teigia Vida.

Žygio akcentas – jo metu pasodintas šimtametis ąžuolas, kurio sėklą bendruomenė gavo prieš dvejus metus kaip bendruomeniškiausia bendruomenė.

– Auginsim, prižiūrėsim dabar, – šypsosi pašnekovė.

Po žygio visi susirinko miestelio estradoje, kur vaišinosi užkandžiais, dalinosi įspūdžiais. Dalyviams įteikti atminimo raštai. Po žygio visi susirinko miestelio estradoje, kur vaišinosi užkandžiais, dalinosi įspūdžiais. Dalyviams įteikti atminimo raštai. Žygio organizatorius Batakių bendruomenė „Aukaja“, partneriai LC „Fortūna“.

 Bendruomenė ateityje planuoja ir daugiau panašios veiklos. Liepos 6-ąją planuojamas dviračių iššūkis. Planuojamas 100 km dviračių žygis Tauragė–Konvencijos paminklas–Žygaičiai–Draudenių ežeras–Vainutas–Pajūris–Šilalė–Pagramantis–Tauragė. Dalyvavimas nemokamas.

 

Daugiau straipsnių