Aktualijos

Birželio 26-osios numerio anonsas: žinomas tauragiškis įsitikinęs – vaikus mokyti namuose geriau
  • Įkelta: 2020-06-25

Nuo rugsėjo 1-osios tėvai gali perimti mokytojo vaidmenį ir nuo darželio iki paskutiniųjų klasių mokyti savo vaikus namuose. Nors tokį sprendimą daugelis tėvų vertina teigiamai, patys mokyti savo vaikus ryšis retas. Kalbintos mamos atsakomybės pačios mokyti savo vaikus kratosi – sako, užteko karantino, kad suprastų, kaip tai sunku. O štai jaunas tėvelis Gediminas Tamulynas džiaugiasi – jis sako tokio sprendimo seniai laukęs. Vaikai gali mokytis ir ugdytis per pavyzdį, per situacijas, per tikrą gyvenimą, o mokykla moko visko, ko nereikia, o ko labiausiai reikia – ten nėra,  – įsitikinęs jis.

Nauja viltis keliams asfaltuoti – partnerystė su verslu. Šią savaitę vykusiame rajono savivaldybės tarybos ekonomikos ir kaimo reikalų komitete prabilta apie iki šiol Tauragėje neišbandytą iniciatyvą – privataus verslo subjektų įtraukimą modernizuojant miesto gatves, kitaip – PPP projektus. Paprastai tariant, gatvės asfaltuojamos verslo investicijų pagalba, o savivaldybė už tai sumoka per nustatytą laikotarpį.  Kitą savaitę, ar pritarti tokiam projektui, svarstys Taryba – teikiamas projektas beveik 10-čiai kilometrų žvyruotų gatvių asfaltuoti už 7,8 mln. eurų. Kokios gatvės tame sąraše – „Tauragės žinių“ laikraštyje. 

Savivaldybėje – nauja tvarka: į vidų – tik su leidimu. Taip lengvai kaip iki šiol į savivaldybės administracijos pastatą Respublikos gatvėje eilinis mirtingasis dabar nebepateks – baigus remontą pertvarkytame pastato pirmajame aukšte atsirado stiklinės rakinamos durys, kurias praverti galima tik su leidimu. Kaip nuo šiol teikiamos viešosios paslaugos ir kam reikia užrakto, teiravomės savivaldos atstovo. 

Tauragėje to nebuvo: atidaromas vandens batutų parkas. „Liberty Beach“ pristato didžiausią sezono naujieną – pripučiamų vandens batutų parką. Tokia atrakcija – vienintelė regione, panašių atrakcionų nėra daugiau nei 100 kilometrų spinduliu. Kada bus atidaryta nauja pramogų vieta bei kas joje laukia tauragiškių ir miesto svečių, sužinosite atsivertę laikraštį. 

Žaibas įtrenkė į „Jozitą“. Praėjusią savaitę tauragiškius gąsdinusi perkūnija nepraėjo be padarinių: žaibas įtrenkė į Šilalės gatvėje esančią „Jozita“ degalinę. Perdegė visa objekto įranga. Per Lietuvą išsiplėtusio pigaus kuro degalinių vadovas juokauja: matyt žaibas, parklupdyti jį trokštančių konkurentų, buvo siųstas iš aukščiau.

5-erių sulaukusi Senamiesčio bendruomenė: suburta bendriems darbams, plečianti akiratį. Birželis – ypatingas mėnuo Tauragės senamiesčio bendruomenei. Prieš 5 metus birželio 10 dieną įsikūrusi Senamiesčio bendruomenė buvo 7-oji miesto bendruomenė Tauragėje. Penkeri metai prabėgo nepastebimai – jie buvo pilni išvykų, pramogų ir, žinoma, gerų darbų. Apie juos pasakoja aktyvūs bendruomenės nariai. 

COVID-19: priešas vis dar už kampo. Nors gatvėse ir kavinėse jau galima pajusti, kad pasaulis po COVID-19 protrūkio stojasi ant kojų, dar į daug klausimų apie koronavirusą neatsakyta. Redakcija gauna daug skaitytojų klausimų – o kaipgi bus toliau? Į juos atsako gydytojas infektologas profesorius Alvydas Laiškonis.

Laikraštyje rasite išsamią festivalio „Džiazo dienos Tauragėje“ programą – taip taip, festivalis šiemet vyks, nes džiazo dvasios karantinas nepalaužė! Priežasčių apsilankyti festivalyje yra daug ir jos visos tinka tiek melomanams, tiek muzikos mylėtojams – įdomūs, vertingi ir pasaulio scenose pripažinti muzikos projektai, naujos erdvės, puiki vakaro atmosfera su draugais. Papasakoti neįmanoma – reikia pamatyti, pajausti ir išgirsti. Be kita ko, visi renginiai šiemet – nemokami!

Daugiau straipsnių