Aktualijos

5-erių sulaukusi Senamiesčio bendruomenė: suburta bendriems darbams, plečianti akiratį
  • Įkelta: 2020-06-27
Senamiesčio bendruomenės feisbuko paskyros nuotrauka

Birželis – ypatingas mėnuo Tauragės senamiesčio bendruomenei. Prieš 5 metus birželio 10 dieną įsikūrusi Senamiesčio bendruomenė buvo 7-oji miesto bendruomenė Tauragėje. Penkeri metai prabėgo nepastebimai – jie buvo pilni išvykų, pramogų ir, žinoma, gerų darbų.

Ką tik 5-erių metų sukaktį paminėjusi Senamiesčio bendruomenė savo feisbuko paskyroje dėkoja draugams iš kitų Tauragės miesto bendruomenių, vakaro vedėjui Laimonui Rimkui, Tauragės rajono savivaldybės mero patarėjai Šarūnei Stasytienei, perdavusiai sveikinimus nuo mero.

„Ačiū mūsų bendruomenės nariams, kad esate, kad kartu galime augti, ne tik švęsti įvairiausias šventes, bet ir kurti daug nuostabių projektų!“ – rašoma bendruomenės paskyroje. 

Paprašyta papasakoti bendruomenės įsikūrimo istoriją, aktyvi jos narė Giedrė Stulginskienė prisimena, kad bendruomenės įkūrimo iniciatoriai buvo 3 šeimos: kaimynai Miškeniai, Stasyčiai ir Stulginskai.

– Svajojome įkurti bendruomenę, kuri apimtų istorinę senamiesčio teritoriją: nuo Versmės gatvės iki Gedimino gatvės, tarp Jūros upės ir geležinkelio. Bendruomenėje yra 120 narių įrašų, tačiau mokančių nario mokestį ir aktyviai dalyvaujančių yra nuo 70 iki 80, – sako ji.

Pasak jos, bendruomenės veiklos pagrindas – susitikimai, paskaitos istorine tematika, pažintinės kelionės po Lietuvą.

– Į užsienį nebuvom išvažiavę. Mūsų tikslas – pažinti savo šalį, papročius. O aplankėme per 5 metus labai daug: Mažoji Lietuva, Jurbarko kraštas, Šilalė, Telšiai, Klaipėda, Pakruojo dvaras, Vilkaviškis, Paežerės dvaras, J. Basanavičiaus sodyba-muziejus, Kernavė, Trakai. Kitas laisvalaikis – sportuojame, šokame (iki karantino), tradiciškai dalyvaujame pavasario talkose, daug dėmesio skiriame senųjų Tauragės miesto kapinių tvarkymui. Dalyvaujame kitų bendruomenių renginiuose, – pasakoja G. Stulginskienė.

Turi bendruomenė ir savo tradicinę miesto erdvę – Senamiesčio skverą, kurio medžius 2018 m. papuošė trispalvėmis. Šiame skvere nuolat plevėsuoja jų iškelta Lietuvos vėliava. Šioje vietoje per kiekvieną valstybinę šventę bendruomenės nariai gieda Lietuvos himną. O pernai surengė visoms miesto ir kaimo bendruomenėms labai patikusią šventę – Verbų sekmadienį margino velykinius kiaušinius gyvai – prisidėjo visos bendruomenės, džiaugėsi visi miesto gyventojai.  

– Labai didžiuojamės, kad išpildėme amžiną atilsį tauragiškio, istoriko Edmundo Mažrimo svajonę – sutvarkėme Jono Hesso paminklą senosiose Tauragės kapinėse. Jau ligos patale Edmundas domėjosi, kaip mums sekasi sutvirtinti paminklo pamatus, dėkojo, kad vykdome susitarimus, – sakė Giedrė.

Penkmetį Senamiesčio bendruomenė minėjo ten pat, kur ir pirmąjį susitikimą – Balskuose, prie Jūros upės. Tada įvyko visuotinis ataskaitinis rinkiminis susirinkimas, kuriame dar 2 metų kadencijai Romualdas Stasytis perrinktas pirmininku. Bendruomenės nariai ir svečiai buvo vaišinami tradicine kareiviška koše.

Paklausta, o kam gi reikalinga bendruomenė, G. Stulginskienė atsako net nesvarstydama:

– Suburti žmones, kaimynus bendriems darbams, praplėsti akiratį mūsų krašto istoriniam pažinimui, tiesiog kūrybingam laisvalaikiui.

O kokie gi bendruomenės ateities planai?

– Oi, dar daug neaplankytų vietų, daug įdomių susitikimų su iškiliais Lietuvos žmonėmis. Turim daug planų, kaip prisidėti puošiant ir tvarkant mūsų gimtąjį miestą, – teigia G. Stulginskienė.

Daugiau straipsnių