Aktualijos

Vienoje sankryžoje grąžins žalias rodykles
  • Įkelta: 2020-05-22

Margaritos Rimkutės nuotrauka 

Šiandien paaiškėjo, jog Transporto kompetencijų agentūra leido Tauragės mieste grąžinti žaliąsias rodykles vienos sankryžos dvejose pusėse. Dėl kitų sankryžų verdikto dar laukiama.

Praėjusių metų pabaigoje visoje Lietuvoje nuimtos žalios rodyklės, sankryžose suteikiančios teisę sukti į dešinę degant raudonam šviesoforo signalui. Įsigaliojus pakeitimams paaiškėjo, jog daugelyje vietų naujoji tvarka ne tik kad nepadeda valdyti eismo srautų, tačiau juos apsunkina.

Kilus chaosui savivaldybės kreipėsi į vyriausybė prašydamos žaliąsias rodykles grąžinti. Neilgai trukus Susisiekimo ministerija priėmė sprendimą leisti kai kuriose vietose rodykles pakabinti atgal. Tačiau kiekvienu atveju vertinimą atlieka ministerijai pavaldi Transporto kompetencijų agentūra.

Šiandien Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis socialiniame tinkle paskelbė, jog Tauragės rajono savivaldybės prašymas grąžinti žaliąsias rodykles vienoje sankryžoje  – Dariaus ir Girėno bei Vytauto gatvių sankirtoje, patenkintas. Tačiau ne visose keturiose pusėse.

„Atlikus eismo sankryžos tyrimą nustatyta, kad dvejose sankryžos vietose rodyklės gali būti pakabintos, dvejose – ne. Sprendimas priimtas atsižvelgiant į eismo saugumo kriterijų, įvertinus tai, kad šiose vietose yra blogas matomumas į kairę pusę. Kol kas atliktas tik šios eismo sankryžos tyrimas, išvadas dėl kitų sankryžų gausime vėliau,“ – teigia M. Petraitis.

Koliažas iš Modesto Petraičio feisbuko 

Daugiau straipsnių