Aktualijos

Stabdomas RKL sezonas, „Tauragė“ – šešta
  • Įkelta: 2020-05-18
„Tauragės“ komandos nuotrauka

Pandemija šalyje sujaukė įprastą gyvenimą. Karantinas buvo įvestas krepšinio sezono įkarštyje. Regionų krepšinio lygoje žaidžiančios komandos buvo pasirengusios kautis atkrintamosiose. Šią savaitę paskelbta, kad sezonas nutraukiamas anksčiau laiko. „Tauragės“ komanda liko šeštojoje turnyrinės lentelės vietoje. Tai aukščiausias rezultatas klubo istorijoje. Tačiau pasiekimus temdo nežinia dėl ateities.

Būtinas sprendimas

Gegužės 12 d. Regionų krepšinio lyga išplatino pranešimą, kad lygos Vykdomasis komitetas nusprendė dėl besitęsiančios pandemijos nutraukti 2019–2020 m. sezono čempionatą anksčiau laiko ir galutinę komandų rikiuotę skelbti pagal turnyrinę lentelę. Iki šalyje įvedant karantiną komandos lentelėje buvo išsidėsčiusios taip: pirmosiose trijose vietose atitinkamai liko čempionato lyderiai „Perlas“, „Atletas-LSU“ ir „Kelmė“. Šeštojoje ir kol kas geriausioje per visą istoriją vietoje liko „Tauragės“ komanda.

Už čempionato nutraukimą balsavo 6 iš 8 RKL Vykdomojo komiteto narių. Paskelbus sprendimą RKL Prezidentas Vaidas Jurgilas teigė: „Gerbiami Regionų krepšinio lygos nariai, visi privalome suprasti, jog situacija yra sudėtinga ir labai sunku priimti tokius sprendimus. Tačiau jie yra būtini, kad galėtume eiti toliau ir visas jėgas skirti kuo geriau pasiruošti ateinančiam sezonui.“

Permainingas ir sunkus sezonas

„Tauragės“ komandos vadovas Aivaras Skarbalius „Tauragės žinioms“ teigė, kad nors tai geriausias komandos pasiekimas, krepšininkai buvo pasirengę kovoti dėl aukštesnių pozicijų.

– Pagal lygos sprendimą mes liekame šeštoje vietoje. Sezonas buvo permainingas ir sunkus, lygoje varžėsi labai daug stiprių ir konkurencingų komandų, tačiau tikėjomės reguliarųjį sezoną užbaigti aukštesnėje vietoje. Turėjome įvairių sunkumų, kankino traumos, bet nesinori labai guostis ir teisintis. Noriu pastebėti, kad užimta vieta yra aukščiausia mūsų komandos istorijoje, todėl negalėčiau šio pasiekimo vertinti prastai. Tuo labiau, kad sunku pilnavertiškai vertinti, kai sezonas nebuvo baigtas, o buvo nutrauktas pačiame įkarštyje, galbūt būtų pavykę pasiekti ir daugiau, – teigė A. Skarbalius.

Vienas iš komandos lyderių Tadas Rapolavičius sako, kad sezonas buvo labai sunkus, įvyko daug netekčių – komandą retino žaidėjų traumos, sezono viduryje aukštesnės lygos komanda persiviliojo vieną iš „Tauragės“ ir visos lygos rezultatyviausių žaidėjų, vidurio puolėją Igną Juškevičių. Kovoti žaidėjams teko ne tik aikštelėje, bet ir už jos ribų.

– Sezonas oficialiai nutrauktas ir komandų rikiuotė palikta tokia, kokia buvo pasibaigus reguliariajam sezonui. Taip išėjo, kad šiais metais užėmėme šeštąją vietą. Žinant, koks šis sezonas mums buvo sudėtingas dėl svarbių žaidėjų netekimo sezono eigoje, galima vertinti teigiamai. Stipriai teko kovoti ne tik aikštelėje, bet ir už jos ribų. Žinoma, gaila, kai visą sezoną laikėmės ketvertuke ir tik sezono gale nukritome į šeštąją vietą, nors iš esmės tai nieko nekeičia, – sezono baigtį apibendrino T. Rapolavičius.

Ateitis kelia nerimą

Karantinas iki šiol vis dar galioja, nors pamažu sąlygos švelninamos, leidžiamos profesionalų treniruotės uždarose patalpose. Vis dėlto sportininkai  dėl ateities nėra užtikrinti.

– Pandemija paralyžiavo visą šalies, tuo pačiu ir mūsų komandos gyvenimą. Stebime situaciją, sunku kažką konkrečiai planuoti. Kol kas tikimės, kad gyvenimas pamažu grįš į įprastas vėžes ir bus galima pradėti ruoštis ateities kovoms, – ateities planus nupasakojo A. Skarbalius.

 

 

 

Daugiau straipsnių