Aktualijos

Koronavirusu vis dar serga vienas tauragiškis
  • Įkelta: 2020-05-21
Kitą savaitę bus atlikti testai įvertinti ar pacientas jau yra pilnai pasveikęs. „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Penktadienio duomenimis, paskutines dvi savaites Tauragėje naujų koronaviruso atvejų neužfiksuota. Iš aštuonių sirgusiųjų septyni jau pasveiko.

– Koronavirusu užsikrėtęs liko tik vienas asmuo. Paskutinis koronaviruso atvejis buvo nustatytas gegužės 6 dieną. Asmuo priklauso rizikos grupei, bet šiuo metu jau jaučiasi gerai ir kitą savaitę bus atlikti testai įvertinti ar pacientas jau yra pilnai pasveikęs, – „Tauragės žinioms“ ketvirtadienį sakė mero patarėjas Kasparas Bertašius.

Per paskutinę parą Lietuvoje nustatyta 16 naujų infekcijos atvejų, ketvirtadienį užfiksuota 61-oji COVID - 19 užsikrėtusio asmens mirtis. Sveikatos ministerija patikslina, kad 8 iš mirčių, registruotos dėl kitų priežasčių, nesukeltų koronaviruso.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, nuo infekcijos pasveikusių asmenų skaičius lieka 1049, iš viso Lietuvoje registruota 1593 atvejų.

Žmogus laikomas pasveikusiu, kai du iš eilės atlikti pakartotiniai testai dėl koronaviruso infekcijos, esant ne mažesniam nei paros intervalui, bus neigiami. Arba praėjus 37 dienoms nuo diagnozuoto užsikrėtimo, jei dėl tam tikrų priežasčių vėlesni tepinėliai dėl viruso nebus ištirti.

Jei atlikus pakartotinį tyrimą bus gautas teigiamas atsakymas, šeimos gydytojas tęs paciento stebėseną bei gydymą ir siųs pakartoti tyrimą ne anksčiau kaip po 14 dienų.

 

 

Daugiau straipsnių