Aktualijos

Iš VIP programos – finansavimas keturiems Tauragės projektams
  • Įkelta: 2020-05-19

Ligoninė rekonstruos Skubios pagalbos-priėmimo skyrių. Eglės Červinskaitės nuotraukos

Tauragę šiemet pasieks nemaža pinigų suma iš Valstybės investicijų programos (VIP). Pajudės iš vietos Tauragės ligoninės, „Šaltinio“ progimnazijos, B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos projektai, bus galima baigti Martyno Mažvydo progimnazijos rekonstrukciją.

Seimo narė Aušrinė Norkienė savo feisbuko paskyroje rašo, kad LR Vyriausybė patvirtino ypač lauktų ir reikalingų projektų finansavimą už 350 mln. eurų sumą. „Padariau viską, ką galėjau, tad dabar jau Tauragės rajono savivaldybei sėkmės įgyvendinant šiuos projektus: sveikatos priežiūros paslaugų viešojoje įstaigoje Tauragės ligoninėje optimizavimas ir kokybės gerinimas – 500 tūkst. Eur, Tauragės M. Mažvydo progimnazijos pastato Tauragėje, Prezidento g. 27, rekonstravimas – 250 tūkst. Eur, Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos stadiono Tauragėje, J. Tumo-Vaižganto g. 123, sutvarkymas – 35 tūkst. eurų, Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos rekonstrukcija – 35 tūkst. eurų“.

„Tauragės žinių“ pakalbinta A. Norkienė pasakojo, kad viskas vyksta taip: vyriausybė informuoja savivaldybes, kad jos gali kreiptis su projektais, nurodo kriterijus, į kuriuos bus labiausiai atsižvelgta. Šiuo metu, pasak jos, siekiama, kad būtų kuo intensyviau dorojamasi su pandemijos padariniais – būtų skatinama ekonomika, žmonės turėtų darbo. Savivaldybė turėjo pateikti projektų sąrašą.

– Labai gražiai bendradarbiavome su meru, administracija tikslindami tą sąrašą. Svarbiausias dalykas – kad tuos darbus privaloma atlikti šiais metais, tos lėšos turi būti įsisavintos. Tai buvo svarbiausias kriterijus, kadangi jeigu ir neturi dar darbų, tai visus juos, rangą jie turi spėti nusipirkti, visas procedūras atlikti iki liepos 1 d. Savivaldybė turėjo vieną sąrašą, mes jį derinom, koregavom. Prašiau, kad savivaldybė pateiktų rimtą pagrindimą, kad tos lėšos būtų skirtos. O mano darbas – bendrauti su ministrais, išsiaiškinti, kaip jie mato tuos projektus, kam dėlioja prioritetus. Bendromis pastangomis tą sąrašą ir pasidarėme.

Pasak jos, buvo pateikta daugiau projektų, nebuvo skirta tik vienam – Pirminio sveikatos priežiūros centro projektui, tačiau jie jau anksčiau iš VIP buvo gavę labai daug lėšų, daug ką jau susitvarkė. Be to, galimybė jiems galbūt atsiras vėliau, nes bus griežta kontrolė, kaip savivaldybėms sekasi tuos pinigus panaudoti. Galbūt kažkuri savivaldybė užsiprašė, bet nespės projekto įgyvendinti, tad lėšos gali būti perskirstytos.

Pasak Seimo narės, atskirai dar turėtų ateiti lėšų keliams – iš Susisiekimo ministerijos, ne per VIP.  Tai irgi papildomi pinigai rajonui, regionui. Kiek lėšų bus gauna, paaiškės jau šiomis dienomis.

– Poreikį surašėm nemažą, kadangi, kaip aš sakau, „namų darbai“ jau buvo atlikti, – sakė A. Norkienė.

Paprašytas papasakoti, kam bus skirtos VIP  lėšos, Tauragės ligoninės direktorius Liutauras Indriuška sakė:

– 2020 metais  ligoninė parengė investicinį projektą „Sveikatos priežiūros paslaugų VšĮ Tauragės ligoninėje optimizavimas ir kokybės gerinimas“, o Tauragės rajono savivaldybė teikė Sveikatos apsaugos ministerijai. Vyriausybės nutarimu buvo skirta 500 tūkst. Eur, kurie bus panaudoti laparoskopinės sistemos įsigijimui bei Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus rekonstrukcijai pagal techninį projektą.

Nors M. Mažvydo progimnazija savo išvaizda jau džiugina akis, ji rekonstruota dar ne visa. Progimnazijos direktorius Remigijus Masteika paaiškino, kad iki šiol yra rekonstruotas vienas korpusas, kuriame mokosi pradinukai, o kito korpuso, kuriame mokosi 5–8 klasių mokiniai, antras ir trečias aukštas dar nerekonstruoti. Už VIP  lėšas jie ir bus rekonstruojami. Kada bus pradėti darbai, direktorius pasakyti negalėjo – visus konkursus ir pirkimus rengia savivaldybė.

– Po šios rekonstrukcijos jau bus atnaujintos visos mokymosi erdvės, – sakė direktorius. – Nerekonstruotos liks tik aktų ir sporto salės.

B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė anksčiau „Tauragės žinioms“ yra sakiusi, kad bibliotekoje labai trūksta vietos, nes jos veiklos pastaraisiais metais labai išsiplėtė. Tada ji sakė, kad planuojama statyti bibliotekos priestatą, jis iškiltų pastato priekyje, prie gatvės.

– Suma nedidelė, 35 tūkst. eurų, manau, ji skirta priestato projektavimo darbams. Iš viso priestato statybai numatyta 900 tūkst. eurų, – sakė M. Parnarauskienė. – Bet kokiu atveju, reikalai pajudės, ir dėl to labai džiaugiamės.

„Šaltinio“ progimnazijos stadionas jau seniai prašyte prašosi atnaujinamas. Dabar iš VIP  lėšų jam skirta 35 tūkst. eurų. Pasak progimnazijos direktorės Jūratės Lazdauskienės, ši suma skirta stadiono projektavimo darbams.

Biblioteka rengiasi statyti priestatą  
„Šaltinis“ projektuos stadioną 

 

Daugiau straipsnių