Aktualijos

Į vaikų darželius jau grįžo vaikai
  • Įkelta: 2020-05-19

Lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ albumo nuotrauka

Nuo pirmadienio, švelninant karantiną, leista organizuoti ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą. Tiesa, taikomi tam tikri apribojimai – grupės privalo laikytis izoliacijos principo: vaikai gali kontaktuoti tik su savo grupės draugais, atvykusiems matuojama temperatūra.

Tauragės rajono savivaldybės duomenimis, pirmadienį į vaikų darželius atvyko apie trečdalį visų ikimokyklines ugdymo įstaigas lankančių vaikų.

„Pagal vakarykščius suvestus duomenis, vakar į darželius atvyko 292 vaikučiai, kol kas dar neturime duomenų iš Tarailių ir Debesų darželių“, – antradienį priešpiet teigė mero patarėjas Kasparas Bertašius.

Tauragės ugdymo įstaigos praėjusią savaitę jau įsigijo specialius bekontakčius termometrus. Atvykus į darbą darbuotojams jais matuojama temperatūra. Temperatūrą auklėtojos matuoja ir savo auklėtiniams.

Temperatūros matavimui vaikų darželiai įsigijo specialius termometrus

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) nurodo, kad darbuotojai, priimantys vaikus į įstaigą, turi dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, draudžiama dirbti turintiems ūmių viršutinių kvėpavimo ligų takų ir kitų užkrečiamųjų ligų požymių.

Siekiant užtikrinti saugumą, auklėtojų padėjėjoms tenka paplušėti: kriaukles ir kitus sanitarinius mazgus, kuriais naudojasi kelios vaikų grupės, reikia dezinfekuoti kiekvieną kartą jais pasinaudojus vienam vaikui. Ugdymo paslaugų teikimo patalpos turės būti išvėdinamos prieš atvykstant vaikams ir ne rečiau kaip 2 kartus per dieną. Be to numatyta, kad vaikai turi būti maitinami grupės patalpose. Jei tokių sąlygų nėra ir valgoma bendroje salėje, joje vienu metu gali valgyti tik vienos grupės vaikai pagal iš anksto parengtą grafiką, o po kiekvienos grupės patalpa išvėdinama ir išvaloma.

Ikimokyklinio ugdymo įstaigos turi maksimaliai laikytis grupių izoliacijos principo: vaikams nuolat lankyti tą pačią grupę, grupės veiklą vykdyti taip, kad būtų išvengta skirtingas grupes lankančių vaikų kontakto tiek patalpose, kuriose teikiamos ugdymo paslaugos, tiek lauke. Nurodoma riboti ir skirtingose grupėse dirbančių darbuotojų kontaktą, jei jo išvengti neįmanoma, riboti kontakto laiką, išlaikyti saugų atstumą.
Vaikai, kuriems pasireiškia karščiavimas, kurie turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (pvz., sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas) ar kitų požymių, į darželį negali būti priimami.
Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) numato, kad vaikus, kurie serga lėtinėmis ligomis arba gyvena kartu su rizikos grupėms priklausančiais žmonėmis, ir toliau bus rekomenduojama ugdyti namuose. Be to, net jei vaikas sveikas, jį leisti į ugdymo įstaigą neprivaloma – tėvai galės jį ir toliau prižiūrėti namuose.

Daugiau straipsnių