Aktualijos

Apskundė dėl 88 eurų premijos
  • Įkelta: 2020-05-19
Kalėdinis tarybos posėdis: meras kairėje, administracijos direktorius – dešinėje. Autorės nuotrauka
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Praėjusią savaitę Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pranešė pradėjusi tyrimą pagal skundą dėl Tauragės rajono mero Dovydo Kaminsko elgesio. Skunde nurodoma, jog meras per praėjusias Kalėdas savo potvarkiu skyrė vienkartines premijas, įskaitant ir asmenį, kuris buvo pripažintas laiku nedeklaravęs narystės viešųjų pirkimų komisijoje ir taip pažeidęs įstatymą. Dėl to negalėjo būti skatinamas vienerius metus. Mero patarėjas ryšiams su visuomene Kasparas Bertašius patikslino, jog skunde turimas omenyje administracijos direktorius Modestas Petraitis, kuris 88 eurų išmoką jau grąžino.

Kaip informavo VTEK atstovė spaudai ir duomenų apsaugos pareigūnė Eglė Ivanauskaitė, bus aiškinamasi, ar Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas nepažeidė iki 2019 12 31 d. galiojusiame Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatyme (VPIDVTĮ) nustatyto draudimo vienerius metus skatinti šį teisės aktą pažeidusius asmenis. VTEK pranešime pažymima, jog tyrimo pradėjimas savaime nereiškia pažeidimo nustatymo. Tyrimui atlikti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymas numato trijų mėnesių terminą.

„Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Esą, pernai gruodį mero potvarkiu savivaldybės politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojams Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų proga buvo skirtos vienkartinės piniginės išmokos, įskaitant ir tarnautoją, kuris pernai liepą VTEK sprendimu buvo pripažintas pažeidęs VPIDVTĮ reikalavimus dėl privačių interesų deklaravimo,“ – informavo E. Ivanauskaitė.

Primename, jog VTEK pernai liepą buvo nustačiusi, kad tuometinis mero patarėjas D. Kaminskas, administracijos direktorius Modestas Petraitis ir jo tuometinis pavaduotojas Vytautas Navickas 2018 m. ėjo pareigas savivaldybės viešųjų pirkimų komisijose, tačiau šios aplinkybės nė vienas iš jų laiku nenurodė savo privačių interesų deklaracijose. Meras tuomet savo klaidą pripažino viešai ir ją ištaisė: 

„VTEK informavo, kad laiku nenurodžiau papildomo deklaracijos kodo savo viešųjų ir privačių interesų deklaracijoje. O jei tiksliau, nuo 2018 m. sausio mėnesio įsigaliojo naujas viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymas, kuris praplėtė žmonių ratą, turinčių deklaruoti savo interesus viešai. Mano deklaracija yra vieša nuo 2015 m., tačiau įstatymas nustatė, kad vis tiek turiu nurodyti papildomą kodą, kad esu viešųjų pirkimų komisijos narys Tauragės savivaldybės administracijoje. Nors įstatymo esmė – deklaruoti interesus viešai ir nėra pažeista, bet formalumas yra formalumas, papildomo kodo laiku į deklaraciją neįrašiau, klaidą pripažįstu. Deklaraciją papildžiau dar praėjusių metų gruodžio mėnesį, kai tik sužinojau apie šį neatitikimą. Dirbame toliau,“ – pernai liepą socialiniame tinkle pranešė D. Kaminskas.

Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatyme nustatyta, jog jį pažeidę asmenys negali būti skatinami vienerius metus.

Mero patarėjas ryšiams su visuomene Kasparas Bertašius „Tauragės žinias“ informavo, jog prieš Kalėdas mero komandai, įskaitant ir administracijos direktorių M. Petraitį, buvo skirtos 88 eurų vienkartinės išmokos, tačiau pastarasis jau ją grąžino. „Klaida buvo ištaisyta. Administracijos direktorius informavo merą ir 88 eurų kalėdinę premiją grąžino sekančią dieną po pažeidimo nustatymo,“ – teigė K. Bertašius. Kas apskundė merą, VTEK neatskleidžia. Viešoje erdvėje sklinda gandas, jog skundą surašė rajono socialdemokratai.

Daugiau straipsnių