Aktualijos

Paskutiniame balandžio numeryje: pokalbis su naujuoju seniūnu Žilvinu Majumi
  • Įkelta: 2020-04-29

Nuo balandžio 1-osios Tauragės miesto seniūnijai vadovauja naujas seniūnas – 35-erių Žilvinas Majus, laimėjęs viešą konkursą į šias pareigas. Ž. Majus pakeitė buvusį ilgametį seniūną Virginijų Žilių, pareigas palikusį praėjusių metų rudenį, kai jam sukako 65-eri, ir tapusį seniūnijos specialistu. Imtis atsakomybės už didžiausią rajono seniūniją – ne juokų darbas. Kokios mintys sukasi seniūno galvoje, kokie rūpesčiai jį kamuoja, kas jį džiugina, o kas erzina? Apie tai ir kalbėjomės.

Įtariamojo sprogdinimu namuose atliekamos kratos. Antradienio naktį Bažnyčių gatvėje buvo apgadintas Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Tomo Raulinavičiaus automobilis. Nustatyta, jog po automobilio variklio dangčiu buvo įmesta galinga petarda. Policija atskleidė, jog jau turi įtariamąjį. Plačiau apie įvykio aplinkybes skaitykite „Tauragės žiniose“.

Atskleidė, kur kursuos naujieji elektrobusai. Tikimasi, jog Tauragės autobusų parką papildžiusi elektrobusų trijulė padės po truputį įgyvendinti „Darnaus judumo plano“ tikslą – pratinti tauragiškius iš lengvųjų automobilių persėsti į elektrobusus. Kur jie kursuos – rytojaus numeryje.

Tauragėje įrengtas dar vienas kolumbariumas. Pirmosios dvi sekcijos jau pastatytos, ateityje ketinama pastatyti dar dvi, o atidaromas jis jau šią savaitę. Kur įsikūrė nauja amžinojo poilsio vieta, skaitykite laikraštyje.

Meras: „Tikiuosi pateisinti avansu suteiktą pasitikėjimą“. Praėjusį penktadienį Dovydo Kaminsko mero kadencijai sukako lygiai metai. Šalyje jauniausiu Lietuvos meru tituluojamas politikas tauragiškių mėgstamas dėl savo paprastumo, nuoširdumo ir jaunatviško entuziazmo. Skaitykite mero kreipimąsi į tauragiškius.

Neįtikėtina: namą pasistatė ant bombų sandėlio. Praėjusį savaitgalį į Skaudvilės seniūnijoje esantį Vilnalių kaimą vėl skubėjo išminuotojai. Gyvenamojo namo kieme vėl aptiktas neįprastai didelis kiekis II pasaulinio karo sprogmenų – kelių tūkstančių bombų arsenalas. Rastus sprogmenis kariškiai prilygino archeologiniam lobiui, o Civilinės saugos specialistas, buvęs Priešgaisrinės tarnybos vadovas Mindaugas Mikutavičius buvo atviras: žmogui, pasistačiusiam namą praktiškai ant bombų sandėlio, pasisekė, kad niekas nesprogo. Iš kur tiek sprogmenų atsirado gyventojo kieme, aiškinosi žurnalistai.

Sekasi toms kavinėms, kurios išmoko lankstumo. Restoranams ir kavinėms karantinas metė nemenką iššūkį. Vieni susiveržė diržus, atleido darbuotojus, kiti pasiraitojo rankoves ir susikoncentravo į maisto pristatymą į namus, o nuo šio pirmadienio atvėrė lauko terasas. Ar klientai skubėjo atsigriebti, verslininkų klausė Margarita Rimkutė.

Andrius Vaičiūnas: Laikrodis – pati svarbiausia aprangos detalė. Laikrodžiai „Tauras“ – jau pamėgti tauragiškių. Pats kūrėjas tiki, jog kraštiečiams imponuoja gimtojo miesto simbolika, o laikrodžiai, jo nuomone, yra svarbiausia aprangos detalė kiekvienam žmogui. Nors Lietuva įkliuvusi į karantino pinkles, A. Vaičiūnas rankų nenuleidžia – gegužės antrojoje pusėje pristatys jau aštuntąją riboto leidimo kolekciją „Ąžuolas“. Kuo kolekcija bus ypatinga bei į ką reikėtų kreipti dėmesį renkantis laikrodį, tauragiškis sutiko pasidalinti su „Tauragės žinių“ skaitytojais.

Į darželius grįžti gali tik saujelė vaikų. Vyriausybei sušvelninus karantino sąlygas ir leidus veikti didesnei daliai šalies įmonių bei įstaigų, namie nebegalinčių likti tėvų vaikus ruošiasi priimti darželiai. Kurie darželiai ir kokiomis sąlygomis priims mažuosius, Birutės Slavinskienės straipsnyje.

Su Motinos diena! – arba pirmasis dviejų atlikėjų meno festivalis. „Prieš savaitę paskambinau maestro Liudui Mikalauskui ir šviesiai tiesiai pasiūliau abiem surengti koncertinę programą ir savo gebėjimus skirti Mamai…“ – rašo Tauragės liaudies teatro režisierė Genovaitė Urmonaitė. Teatralė bičiulio Liudo Mikalausko klausė, ar įvyks šiemet jubiliejinis Tauragės muzikos festivalis. Atsakymas – jau ryt.

Laikraštyje taip pat rasite Visuomenės sveikatos biuro dietistės Ievos paruoštų sveikatai palankių receptų bei nuoširdžiausius sveikinimus visoms krašto mamoms!

Įdomaus skaitymo.

Daugiau straipsnių