Aktualijos

Savanoriai: „stengsimės mūsų rajono gyventojams padėti, kuo tik galėsime“
  • Įkelta: 2020-03-25
Laurynas Kryžauskas. Nuotraukų koliažas

Vakar pasikeitė saviizoliavimo taisyklės nuo šiol numatančios, jog iš užsienio grįžę asmenys privalo būti nugabenti ir apgyvendinti savivaldybės numatytose patalpose. Visa ši operacija – ne iš maloniųjų. Iš kelionių grįžę pervargę asmenys lieja pyktį ant jų apgyvendinimu besirūpinančių savanorių, neatlygintinai dirbantiems savanoriams belieka save guosti atliekant kilnią misiją. Vienas jų pasidalino šios nakties įvykiais.​

Naktį iš antradienio į trečiadienį į Taurų nuotykių parko namelius saviizoliacijai atgabenti trys tauragiškiai. Grupėje „Savanoriai kovoje su COVID-19 Tauragės rajone“ Laurynas Kryžauskas, vienas savanorių pateikia tokį pasakojimą:

„Karantino savanorių realybė. Gerokai po vidurnakčio. Sulaukiam atvykusių izoliuotis. Atvykę žmonės ne savo noru, o su policijos palyda. Pikti, nes antra diena yra tampomi ir mėtomi iš vienų rankų į kitas, ir tai suprantama, dėl to pro akis praleidžiam agresyvumą ir mandagumo trūkumą. Bandom raminti, kad stengsimės padėti viskuo kuo galėsime ir tikimės, jog sugebėsime suderinti izoliacija namuose, nes namus žmonės turi. Ne visi Tauragėje, pasirodo kažkur nesusikalbėjome ir gavome jurbarkiškį, kuris aišku situacija nėra patenkintas ir nevengia to parodyti, na bet visi kur izoliuotis turi ir stengiasi kiek įmanoma rišliau tai paaiškinti. O mes čia, kaip ir per jėgą, bet kiek įmanoma maloniau stengiamės jiems paaiškinti dabartinę situaciją ir tvarką, nes supažindinti su ja jie pilnai nebuvo. Pagaliau sugebėję visus apraminti einame pabendrauti su juos atlydėjusiu policijos ekipažu. Lydėti vyrai šią naktį buvo iš Trakų, per visą plačią Lietuvą, pasikeičiant apskričių ekipažams. Juokais paklausiam ar turi rimtesnių kaukių nes matom, jog naudoja vienkartines, jau šiek tiek pavargusias. Aišku, jiems, kaip ir visiems šitos prabangos šiuo metu trūksta, tad padovanojam kelias daugkartines, pasiūtas savanoriams. Taip ir išsiskiriam. Ar šią pastarąją parą įvesta sistema teisinga? Ne man komentuoti. Ar turim papildomų iššūkių? Tikrai taip. Ar susitvarkysim? Be abejo. Turime tikrai stiprią komandą savivaldybėje, bei nuostabius savanorius, kurie aukoja laiką ir galimai sveikatą, kad pagelbėti žmonėms tokioje situacijoje. Ar tie žmonės padėkos? Turbūt ne, ir nesunku suprasti kodėl... Bet aš dėkoju, kiekvienam kuris dieną ar naktį daro kažką, kad bent kažkiek prisidėti prie sprendimo, o ne pačios problemos. Ačiū Jums. Toliau judėsim į priekį ir stengsimės mūsų rajono gyventojams gelbėti kuo tik galėsime“.

Naktį iš Trakų su policijos konvojumi į Taurų nuotykių parką atlydėti trys tauragiškiai. Jie buvo apgyvendinti nameliuose.

Kaip sako Tadas Pauparis, asmenų saviizoliacija besirūpinantis rajono savivaldybės atstovas, įtampos netrūksta.

– Tie asmenys grįžta į Lietuvą, juos sulaiko oro uoste, parą pralaiko. Turime juos važiuot parsivežti ir izoliuoti savo patalpose. Tokia yra situacija pasikeitusi per naktį kardinaliai, – komentavo rajono savivaldybės atstovas.

Tauragėje saviizoliacijai dar yra 7 laisvos vietos „Bastilijoje“ bei 2 nameliai, po tris lovas, Taurų nuotykių parke. Pritrūkus vietų asmenys bus apgyvendinti Pagramančio savarankiško gyvenimo namuose (Gramančios g.6) bei Skaudvilės specialiajai mokyklai priklausančiame bendrabutyje. Taip pat deramasi dėl galimybės apgyvendinimą organizuoti Profesinio rengimo centro bendrabutyje (Aerodromo g.). Šiuo metu Tauragėje saviizoliacijai apgyvendinta apie 50 asmenų.

Daugiau straipsnių