Aktualijos

Prasidėjus nuotoliniam mokymuisi „nulūžo“ sistemos
  • Įkelta: 2020-03-30
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Šiandien visoje šalyje startavo nuotolinis mokymas. Moksleiviai bendrauti su mokytojais turi internetu, elektroninėse platformose jiems pateikiamos ir užduotys. Tačiau pirmadienio rytą viskas ėjosi ne taip sklandžiai, kaip norėta – neatlaikiusios didžiulio prisijungimų skaičiaus, sustreikavo vienos pagrindinių platformų – „Eduka“ bei elektroninis dienynas „Tamo“.

Kaip jau rašėme „Tauragės žiniose“, mokyklų vadovai pasakojo, jog pagrindinis nuotolinio darbo įrankis bus dienynas „Tamo“. Ten moksleiviams įkeliamos užduotys, skelbiamas prisijungimo prie nuotolinių „gyvų“ sesijų nuorodos, pamokų laikas, pateikiama kita aktuali informacija. „Tamo“ skelbia, jog šia sistema naudojasi du trečdaliai Lietuvos moksleivių. Todėl šis rytas mokiniams, iš namų dirbantiems tėvams bei mokytojams nebuvo ramus. Sistemai nustojus veikti, mokytojams teko ieškoti būdų su mokiniais bendrauti kitaip, nei planuota.

– Nuo vakar nepasikrauna dienynas, todėl nebegalėjome pasižiūrėti tvarkaraščių nei mokytojų žinučių, kokiu laiku per kokią programėlę jungtis. Be to, prisijungimo nuorodos irgi buvo siųstos per dienyną. Gerai, kad mokytojai lankstūs – susisiekėme kas per feisbuką, kas telefonu. Bet streso buvo nemažai, ir tėvams, ir vaikams. Jiems ir taip viskas nauja, o dar ir neveikia, – redakcijai skundėsi du pradinukus ir šeštoką auginanti mama Renata.

„Atsiprašome vartotojų – daliai jų šįryt nepavyko prisijungti prie sistemos – už patirtus nepatogumus. Buvome pasiruošę 4 kartus didesniems nei įprasta vartotojų srautams. Porą pastarųjų savaičių sistemą labai rimtai ruošėme netipiškai didelėms apkrovoms – atlikome visus įmanomus pačios sistemos optimizavimus, iki maksimumo padidinome serverių resursus. Visgi daugeliui startavus nuotolinį mokymą vienu metu, pirmadienio ryto srautas buvo didesnis, nei planavome. Tad šiuo ieškome papildomų sprendimų greitai situacijos korekcijai, optimizuojame sistemos greitaveiką“, – pranešime spaudai cituojamas TAMO grupės vadovas Edgaras Jasalinis.

Stringant sistemai, vartotojams duodamas patarimas: jeigu naršyklėje matote įspėjimą Error 1200, atnaujinkite tinklalapį savo naršyklės lange (Refresh). Šį veiksmą gali tekti pakartoti kelis kartus, kol būsite nukreipti atgal į sistemą.

„Tauragės žinių“ duomenimis, rajono mokyklų mokytojai sukasi iš padėties kas kaip gali – į pagalbą pasitelkiami socialiniai tinklai „Facebook“, Skype. Vaizdo pamokoms skirta programėlė „Zoom“ per pastarąsias dvi savaites tapo viena pagrindinių darbo priemonių. Prie šios sistemos jungiantis trikdžių šįryt nebuvo.

Tuo tarpu Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius prakalbo apie galimybę apskritai baigti mokslo metus, o kitąmet vykdyti intensyvesnę mokymo programą. Esą taip elgiasi kitos Europos šalys.

„Blogiausiu atveju galime mokslo metus užbaigti anksčiau nuotoliniu būdu. Yra įvairūs sprendimai aplinkinėse šalyse. Mokslo metai kai kuriose šalyse yra užbaigiami, vaikai perkeliami į kitą klasę su mintimi, kad kitais metais mokymosi procesas bus intensyvesnis. Tokius variantus mes taip pat svarstome. Yra sudaryta komisija, kuri per porą savaičių turėtų įvertinti visas aplinkybes. Kontaktuojame su visais Europos Sąjungos ministrais, turime bendrus pasitarimus. Norime, kad tie sprendimai, kiek galima, būtų panašesni. Tariamės ir su savo bendruomene: su tėvais, su mokytojais, su mokslininkais. Galvojame, kad per dvi savaites turėsime galutinius sprendimus,“ – šįryt LRT radijui sakė ministras.

Daugiau straipsnių