Aktualijos

Patvirtintas ketvirtasis mirties nuo koronavirusinės infekcijos atvejis
  • Įkelta: 2020-03-25

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad Lietuvoje patvirtintas ketvirtasis mirties nuo koronaviruso (COVID-19) atvejis. Asmuo mirė Respublikinėje Panevėžio ligoninėje, kurioje buvo gydytas nuo kovo 12 d.  Mirusysis priklausė rizikos grupei.

Kaip BNS sakė Respublikinės Panevėžio ligoninės atstovas spaudai Vytautas Riaubiškis, pacientas į ligoninę paguldytas prieš daugiau nei dvi savaites, jis į įstaigą kreipėsi grįžęs iš Pietų Afrikos Respublikos, jo būklė visą laiką buvo sunki.

Anksčiau Panevėžio ligoninės vadovas Arvydas Skorupskas sakė, kad žmogus visos kelionės po PAR metu negalavo. Pasak jo, asmuo į Respublikinėje Panevėžio ligoninėje buvo hospitalizuotas dėl gastroenerokolito. Tik vėliau, pasak A. Skorupsko, ėmė aiškėti, kad žmogus gali būti susirgęs koronavirusu.

Trečiadienio Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) duomenimis, koronaviruso atvejų skaičius šalyje išaugo iki 255.

Lietuvoje patvirtintų ligos atvejų – 255, per vakar dieną ištirti 737 ėminiai. Bendrai iki šiol iš viso ištirti 3471 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso, kiek anskčiau pranešė SAM.

Trečias mirties atvejis: atvejis vietinis, koronaviruso auka – vyresnio amžiaus žmogus

Trečiadienio rytą apie trečią mirtį nuo koronaviruso pirmas pranešė Ukmergės savivaldybės administracijos vadovas Darius Varnas.

Šalyje paskelbus dviejų savaičių karantiną žmonės raginami maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Karantino režimo trukmė – nuo kovo 16 d. 00 val. iki kovo 30 d. 24 val.

Daugiau straipsnių