Aktualijos

Nustatytas antras infekcijos atvejis Tauragėje
  • Įkelta: 2020-03-30
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Sekmadienį Tauragėje nustatytas antras COVID-19 atvejis, informuoja mero patarėjas ryšiams su visuomene Kasparas Bertašius.

„Asmuo kovo 13 d. grįžo iš Jungtinės Karalystės ir saviizoliavosi. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras atlieka epidemiologinį tyrimą. Informaciją apie gyvenamąja vietą gavome, laiptinė dezinfekuota,“ – teigia mero patarėjas. 

Anot jo, asmenys turėję artimą kontaktą su sergančiuoju yra informuoti ir saviizoliuoti, jiems bus atliekami tyrimai.

Kaip savo feisbuko paskyroje rašo meras Dovydas Kaminskas, mėginys buvo paimtas Tauragės mobiliame punkte kovo 26 d. Kaip vėliau informavo K. Bertašius, iki šiandien dienos Tauragės mobiliajame tyrimų punkte paimta 173 ėminiai, ištirta 92. Viso nustatyti 3 COVID-19 infekcijos atvejai, iš jų 2 Tauragės miesto gyventojams, ir vienas Pagėgių. Visi asmenys šiuo metu jaučiasi gerai, yra saviizoliuoti ir gydosi ambulatoriškai namuose.

„Galime pasidžiaugti, kad nors Kovo 13 d. grįžusiems iš JK, pagal teisės aktus dar nebuvo prievolės saviizoliuotis, tačiau asmuo pasielgė labai atsakingai ir izoliavosi, tokiu būdu prisidėjo prie viruso plitimo sustabdymo. Kaip informavo NVSC, keli kontaktai su artimaisiais buvo, jie šiuo metu taip pat saviizoliavęsi ir jiems artimiausiu metu bus atliekamas COVID-19 testas,“ – rašo meras. 

Penktadienį popiet pranešta apie pirmąjį atvejį, žmogus taip pat grįžo iš Jungtinės Karalystės, kovo 11-ą dieną. 

Bendras nustatytų koronaviruso atvejų skaičius Lietuvoje – 484. Tarp jų – 7 mirtys. 

Iš viso šalyje atliktas 9891 tyrimas, per sekmadienį – 1467.

Sekmadienį ministerija pranešė, kad dėl koronaviruso nuo šiol galės būti tiriami visi, kam pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai.

Daugiau straipsnių