Aktualijos

Nežinia, ar įvyks: Kovo 11-osios renginys bei baseino atidarymas
  • Įkelta: 2020-03-04
Margaritos Rimkutės nuotrauka

Trečiadienį rajono savivaldybėje, reaguodama į vakarykštį vyriausybės raginimą priimti sprendimą dėl masinių renginių organizavimo, rinkosi ekstremalių situacijų komisija. Teko spręsti: uždrausti rajono renginių organizavimą ar ne.

Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga šalies savivaldybėms pateikė tris pasirinkimo variantus: atšaukti ar nukelti visus renginius, riboti jų organizavimą atsižvelgiant į konkretaus renginio riziką arba neriboti. Priimtas sprendimas renginius riboti atsižvelgiant į konkretaus renginio riziką bei rekomenduoti vengti renginių uždarose patalpose.

– Renginių organizatoriai turėtų persvarstyti renginių scenarijus, planuojant renginį keisti jo erdvę ir organizuoti jį lauke. Kai kurių, ypač vidaus patalpose turinčių įvykti, renginių apskritai atsisakyti, – posėdžio metu kalbėjo rajono meras Dovydas Kaminskas.

Atviru klausimu liko artimiausių renginių: Tauragės kultūros centro Kovo 11-osios bei kovo 12-ąją planuojamo baseino atidarymo renginių organizavimas. Šių įstaigų vadovams sprendimus dėl šių renginių organizavimo teks priimti patiems.

Šalies sostinėje kovo 11-osios trisdešimtmečio minėjimo renginiai įvyks, o kiti, kaip ir iškilmingas minėjimas istorinėje Seimo Kovo 11-osios Akto salėje, bus nukelti į gegužę ir vyks kartu su Steigiamojo Seimo metinėmis, jei tuomet Lietuvoje jau bus atšaukta ekstremali situacija dėl koronaviruso grėsmės.

Sprendimas rekomenduoti riboti renginius priimtas atsižvelgiant į COVID-19 ligos epidemiologinę situaciją, Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas ir Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro gaires dėl koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos bei įrodymus, kad masinių renginių atšaukimas gali sulėtinti viruso plitimą.

Daugiau straipsnių