Aktualijos

Mobiliajame koronaviruso patikros punkte – pirmieji pacientai
  • Įkelta: 2020-03-25

Autorės nuotraukos 

Šiandien nuo vidurdienio Tauragėje pradėjo veikti mobilusis koronaviruso patikros punktas. Punktas įkurtas aikštelėje šalia Raudonojo kryžiaus draugijos pastato (V. Kudirkos g. 2). Nors užsirašiusiųjų pasitikrinti yra kelioms dienoms į priekį, jokios sumaišties nėra.

Pirmasis pacientas atvyko lygiai 12 valandą, kitas – po 15 minučių. Kaip sakė Tauragės mobiliojo patikros punkto vadovas Danas Masiulionis, šiandien pacientai bus priimami ilgesniu intervalu, vėliau, kai viskas „įsivažiuos“, – kas 10 minučių. Jis pasakojo, kad punktas dirbs nuo 8 iki 20 val., jei reikės – ir ilgiau. Jame dirba trijų žmonių komanda. Yra dvi komandos, jos keisis kas 4 valandas. Joms keičiantis viskas bus dezinfekuojama. Šiandien, planuojama, bus paimta 30 mėginių. Vakare jie bus išvežti į Šiaulius.

– Norinčiųjų pasitikrinti išties daug, jau yra užsirašę kelioms dienoms į priekį, – sakė jis.

Punkto vadovas sakė, kad darbo pradžia – sklandi, nors pasirengti punkto atidarymui buvo nemenkas iššūkis: visi punktai atidaryti kone vienu metu, be to, aiškintis, kaip tai daryti, teko nuotoliniu būdu.

Vidurdienį prie mobiliojo patikros punkto buvo atvykęs ir policijos ekipažas, tačiau jo pagalbos neprireikė.    

SAM primena, kad į punktus vykti savavališkai draudžiama, tą daryti galima tik gavus Karštosios linijos 1808 konsultantų leidimą. Anot Karštosios linijos, pacientų registracija į punktus kitai dienai pradedama kiekvieną vakarą. Į mobilųjį punktą negalima vykti taksi automobiliu ar viešuoju transportu. Tiems žmonėms, kurie negali atvykti patys, savivaldybės įpareigotos užtikrinti pacientų transportavimo paslaugas.

Tokie pat punktai šiandien pradėjo veikti Panevėžyje ir Utenoje, praneša Sveikatos apsaugos ministerija. Dabar punktai jau veikia dešimtyje Lietuvos miestų. Iki šiol jie veikė septyniuose: trys Vilniuje, du Kaune ir po vieną Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Telšiuose bei Marijampolėje.

Apie tai, kiek Tauragei skirta reagentų bei pirmuosius tyrimų rezultatus, skaitykite penktadienio laikraštyje. 

Daugiau straipsnių