Aktualijos

Kaukes viešumoje dėvėti tapo privaloma
  • Įkelta: 2020-03-24
AP nuotrauka

Šio ryto duomenimis, Lietuvoje patvirtinti 187 užsikrėtimo infekcija atvejai. Vyriausybė vakar vakare paskelbė griežtinanti karantino sąlygas – įvedami lankymosi prekybos centruose apribojimai, viešose vietose nuo šiol privalu dėvėti apsaugines kaukes. Kol prekyboje apsaugos priemonių trūksta, gyventojai raginami kaukes gamintis patys, o jų neturint, veidui dengti tiks ir šalikai.

Visuomenės informavimo grupės (VIG) dėl koronaviruso vadovas Giedrius Surplys ką tik nuotolinėje vyriausybės spaudos konferencijoje informavo apie naujas kovos su plintančia infekcija priemones.

Pasak G. Surplio, nuo šiol viešumoje dėvėti apsaugines kaukes – privalu.

„Kas neturite ir negali jų įsigyti, rekomenduojama naudoti skiautes ir šalikus. Išskyrus, jei vairuojate motorines transporto priemones“, – teigė jis. Taip pat rekomenduojama dėvėti pirštines.

Vyriausybė įvedė apribojimus apsipirkimui – uždrausta apsipirkinėti daugiau nei 2 asmenų grupei. Sugriežtinama parduotuvių darbo tvarka. Prie kasų turės būti laikomasi metro atstumo, kasininkai  sėdės tik kas antroje kasoje.

Primename, jog nuo šiandien grįžusieji iš užsienio 14 dienų karantinuojami priverstine tvarka, savivaldybių paskirtose patalpose.  Šiandien parskrenda 4 lėktuvai ir parplaukia keltas su Lietuvos piliečiais, tranzitinis laikotarpis tęsis iki penktadienio.

 

Daugiau straipsnių