Aktualijos

Karantino grimasos: galimybė izoliuotis savarankiškai – „popierinė“
  • Įkelta: 2020-03-27
Savanoriai. FB grupės „Savanoriai kovai su COVID-19 Tauragės rajone“ nuotrauka

Savanoriai, padedantys savivaldybei dorotis su kovos su pandemija iššūkiais, susiduria su begale sunkumų. Lyg jų būtų negana, padėtį dar labiau komplikuoja vis besikeičiantys ir iki galo neapgalvoti valdžios sprendimai: vieną dieną nurodoma priverstinai savivaldybės patalpose izoliuoti visus grįžtančius kraštiečius, jau po poros dienų leidžiama juos išleisti namo, prieš tai patikrinus dėl COVID-19. Būtent tai, pasirodo, ir yra sudėtinga.

Nuo antradienio nakties šalyje buvo įsigaliojęs Valstybės lygio ekstremaliųjų situacijų centro vadovo sveikatos apsaugos ministro A. Verygos įsakymas, kuriuo numatyta, kad visi iš užsienio grįžę asmenys privalomai 14 dienų bus izoliuojami savivaldybių patalpose. Tačiau naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį A. Veryga pakeitė šią tvarką ir nustatė, kad dėl koronaviruso nuo šiol bus tikrinami visi grįžtantieji iš užsienio, jie bus paleidžiami izoliuotis į namus, jei turės tam tinkamas sąlygas.

Savanoriai prižiūri penkis saviizoliacijos punktus, kiekviename dirba 2–3 savanorių komandos. Jie prižiūri apie 50 izoliuotų asmenų. Apie tai, kaip tokius įsakymų viražus tenka įgyvendinti tauragiškiams savanoriams, padedantiems savivaldybei apgyvendinant iš užsienio grįžtančius kraštiečius, feisbuko grupėje „Savanoriai kovai su COVID-19 Tauragės rajone“, dalijasi Tauragės savanoriams vadovaujantis Laurynas Kryžauskas: „Per tas dvi „pilkąsias“ dienas, kai ne savo noru buvo izoliuojami visi grįžusieji, į mūsų izoliacijos vietas prisijungė apie tuzinas žmonių, kurie šiuo metu yra strigę sistemos spragoje. Kas sugebėjo grįžti iki tų nelemtų dviejų dienų, galėjo karantinuotis namuose. Kas grįžo po jų, gali pasirašyti kelias nesudėtingas formas, įpareigojančias laikytis karantino sąlygų ir taip pat likti savo namuose. Na, o tie nelaimėliai, kurie grįžo per „pilkąsias“ dienas, šiuo metu tokią galimybę turi tik ant popieriaus. Taip, įsakymas, leidžiantis karantinuotis namie, išleistas, tačiau kiekvienam, kurį norime išleisti, reikalingas tepinėlio testas, į kurį galima užsiregistruoti tik bendruoju telefonu 1808. Atrodytų, viskas kaip ir paprasta, tačiau testus leidžiama atlikti tik žmonėms, patiriantiems ligos simptomus. O čia ratas ir užsidaro. Be tepinėlio paleisti negalime, tepinėlio sveikam paimti negalime, o jau susirgusio išleisti negalėsime. Tad turime tuziną sveikų žmonių, norinčių ir turinčių pilnas galimybes karantinuotis namie, tačiau paleisti negalime. Be abejo, problema yra pirmo svarbumo ir yra sprendžiama kiek įmanoma greičiau. Vakare karantinuotiems vyrukams sakau „Nu, jau rytoj tai tikrai, vyrai“ ir visi kartu pradėjome juoktis, nes jau trečia diena tenka sakyti tą patį. Bet tikimės, kad rytoj tai tikrai...“

 

Daugiau straipsnių