Aktualijos

Kaip tauragiškiams sekasi laikytis karantino?
  • Įkelta: 2020-03-22

Vytauto gatvė šeštadienį. Autorės nuotraukos

Šis klausimas ko gero kyla ne vienam septintą karantino dieną sėdintiems namuose.  Šeštadienį aplankėme Didįjį Tauragės turgų, miesto centrą ir mikrorajoną. Kai kurie išvysti vaizdai baugino, tačiau buvo ir kuo pasidžiaugti.

10 val. ryto prie prekybos centro „Lidl“ apie pusę automobilių stovėjimo vietų jau buvo užimtos. Rytai, kaip žinia, skirti apsipirkti senjorams, tad ir prekybos salėje jų netrūko, tuo metu dirbo specialiai jiems skirta kasa. Žmonės apsipirkinėjo neskubėdami, neišlaikydami vienas tarp kito rekomenduojamo saugaus vieno metro atstumo. Apskritai dėl pirkėjų gausos buvo sunku išsaugoti saugią asmeninę erdvę. Nei vienas sutiktas pirkėjas nedėvėjo kaukės. Prekybos salėje aš, šių eilučių autorė, dėvėjau celofanines pirštines. Kad mano apsauga neteko prasmės suvokiau pirštinėmis apmauta ranka atidariusi automobilio dureles. Jei nuo prekybos salėje paliestų daiktų būčiau pernešusi virusą, šis jau „tupėtų“ mano automobilio salone. O tada keliautų namo. Suvokiau, jog išsirengus į parduotuvę būtina apgalvoti strategiją, kaip saugosiesi taip, jog įdėtos pastangos būtų vaisingos.

Gal būt tai ir perteklinė apsauga, tačiau parsineštas prekes kruopščiai nuvaliau dezinfekciniame skystyje suvilgytu skudurėliu. Kita vertus, jei prekybos salėje virusas ore išlieka kelias valandas, mano viršutiniai drabužiai, batai jau galėjo būti užteršti.

Malonai nustebino Didžiojo Tauragės turgaus pirkėjai. Bent dalis dėvėjo kaukes. Prekyba vyko tik maisto produktais.  Dviejose vietose buvo galima įsigyti konditerijos gaminių, greta vartų buvo prekiaujama bulvėmis, vienoje vietoje – daržovėmis, mėsos turguje prekiautojų buvo gausu, tačiau pirkėjų – nedaug.

Turgaus aikštė buvo beveik tuščia.
Šeštadienį Didžiojo turgaus mėsos paviljone

Kad žmonės rimtai vertina rekomendacijas be rimtos priežasties neiti iš namų įsitikinta apsilankius miesto centre: Vytauto gatvėje sutikti tik du-trys praeiviai, Bažnyčių gatvėje – tiek pat, Vasario 16-osios gatvėje buvo momentų kai keletui minučių gatve nejudėjo joks transportas.

Kiek intensyvesnis judėjimas šeštadienį vyko Tarailių mikrorajone. Vaikų žaidimų aikštelėje už „Iki“, ant suolelių, ilsėjosi dvi poros senjorų, netoliese moteris vedžiojo šunį. Jauna mama buvo išsirengusi su vaikais į vaikų žaidimų aikštelę, tačiau, išvydusi jog joje yra žmonių, maršrutą pakeitė.

Vasario 16-ios gatvė apie 12 val.
Vaikų žaidimų aikštelė Žalgirių mikrorajone (už „Iki“)

Kaip tauragiškė Gabrielė Petrauskaitė, išvydusi, tuščio miesto nuotraukų albumą komentavo feisbuke, „Reikėtų žmones pagirti. Niekas kitas mūsų neapsaugos, tik mes patys“.

Gedimino gatvė
Skaudvilė sekmadienį.

Daugiau nuotraukų galite išvysti čia.

Daugiau straipsnių