Aktualijos

Kaip laikomasi karantino tikrins policija ir VMVT
  • Įkelta: 2020-03-28

Penktadienio popietę Tauragės savivaldybės operacijų valdymo centras rinkosi į posėdį. Aptarta, kokių priemonių reikėtų imtis, kad ir šylant orams ir kylant vis daugiau pagundų leisti laiką lauke, gamtoje, nebūtų būriuojamasi didesnėmis kompanijomis, kaip įmanoma atidžiau karantino reikalavimų laikytųsi prekybos centrai.

Kadangi savaitgalį sinoptikai žada puikius orus, Tauragės operacijų centro nariai tarėsi, kokių priemonių reikėtų imtis, kad tauragiškiai neužsimirštų ir nesibūriuotų parkuose, skveruose, poilsiavietėse. Nuspręsta, kad savaitgalį tauragiškių pamėgtose laisvalaikio praleidimo vietose dažniau patruliuos policijos ekipažai, budės šauliai. Jie įspės miestelėnus laikytis karantino reikalavimų. Apie tai bus primenama ir garsinėmis priemonėmis. Žmonės, pastebėję besibūriuojančias didesnes kompanijas, prašomi pranešti apie tai policijai.

Pasak operacijų centro vadovo Tomo Raulinavičiaus, su posėdyje dalyvavusiu Tauragės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovu Kęstučiu Patašiumi tartasi, kaip pasiekti, kad karantino reikalavimų kuo griežčiau būtų laikomasi prekybos centruose. Veterinarijos specialistai tikrins, ar visose prekybos vietose yra dezinfekcinio skysčio vienkartinių pirštinių, ar prie kasų pažymėtos linijos, kad pirkėjai laikytųsi saugių atstumų. Tokie tikrinimai jau buvo rengiami ir ankstesnėmis dienomis.

– Savo ruožtu ir operacijų valdymo centras išsiųs prekybos centrams raštus, primenančius apie karantino reikalavimų laikymosi būtinybę, – sakė T. Raulinavičius.

Pasak jo, jau kitą savaitę planuojama surengti bandomuosius patikrinimus prie įvažiavimų į miestą – prie kurio nors įvažiavimo budės policijos ekipažas kartu su visuomenės sveikatos centro specialistais, jie tikrins, ar viename  autobusiuke nevažiuoja susigrūdę, pavyzdžiui, septyni žmonės, patikrins keleivių temperatūrą, primins reikalavimus, kurių laikytis būtina. Nors kol kas tokių nurodymų nėra, siekiama išbandyti, kaip tai veiktų.

 

Daugiau straipsnių