Aktualijos

Iš Prancūzijos grįžta autovežių vairuotojai
  • Įkelta: 2020-03-21
Grįžtančiuosius lydėjo policijos konvojus. „kaunas.kasvyksta.lt“ nuotrauka

Penktadienį į Kauno oro uostą iš Prancūzijos parskraidinta 150 dėl Covid-19 karantino Europoje užstrigusių Tauragės GBY įmonės ir „Alfatransa“ autovežių vairuotojų. 37 iš parskraidintų lėktuvo keleivių yra ne Lietuvos piliečiai. Visi jie konvojumi su policijos palyda palydėti iki pasienio. Dalis grįžtančiųjų – tauragiškiai.

Dar antradienį ieškodamas būdų, kaip pargabenti vairuotojus į Lietuvą Giedrius Baciuška, mažmeninė ir didmeninė prekyba naudotais automobiliais užsiimančios įmonės GBY vadovas „Tauragės žinioms“ sakė, jog užsienyje buvo likę apie 70 jo įmonės darbuotojų.

Savaitės pradžioje visoms Europos valstybėms vienai po kitos užsidarant savo sienas karantinui, paskui vyriausybes pasekė ir automobilių gamyklos – kone visi automobilių gamintojai skubiai uždarė savo gamyklas, o darbuotojus išleido namo. Valstybėms uždarius sienas tušti be krovinio sunkvežimiai nebegalėjo grįžti į Lietuvą. Prancūzijoje, Olandijoje, Belgijoje, Ispanijoje ir kitose šalyse liko užblokuoti šimtai lietuviškų autovežių.

Dviejų lietuviškų įmonių – GBY ir „Alfatransa“ vadovai ėmėsi skubiai spręsti problemą. Galutinai paaiškėjus, kad autovežiams sava eiga grįžti nepavyks, dviejų įmonių vadovai nutarė pargabenti vairuotojus užsakomuoju lėktuvu, šimtus vilkikų palikus užsienyje likimo valiai.

Dalis UAB GBY darbuotojų – su darbo vizomis dirbantys užsieniečiai – baltarusiai ir ukrainiečiai. Jiems teko tiesiai iš lėktuvo su policijos palyda važiuoti valstybės sienos link.

Į Lietuvą iš Prancūzijos grįžę vairuotojai laikysis nustatytų karantino sąlygų. Informuojama, jog vieni sugrįžusieji vairuotojai karantinuosis savivaldybių paskirtose vietose, kiti turi galimybę tai atlikti savo namuose.

Daugiau straipsnių