Aktualijos

„Bastilija“ tapo karantinuotųjų bastionu
  • Įkelta: 2020-03-20
Ketvirtadienį „Bastilijoje“ buvo izoliuota 12 žmonių.„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Galimybė žmonėms, grįžusiems iš naujojo koronaviruso (COVID-19) paveiktų teritorijų ar turėjusiems sąlytį su patvirtintu ar tikėtinu atveju, likti namuose iš esmės yra pati svarbiausia priemonė, leidžianti apsisaugoti nuo viruso plitimo grėsmės. Tauragiškiams, neturintiems kur izoliuotis, savivaldybė pasiruošusi padėti. Saviizoliacijai gyventojai priimami sporto centre „Bastilija“, viešbutyje „Banga“.  

SAM nustatė būtiną 14-os dienų saviizoliacijos laikotarpį visiems, grįžusiems iš užsienio arba turėjusiems kontaktą su galimai infekuotu asmeniu. Jei per 2 savaites ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą. 

Tauragės rajono mero patarėjas Kasparas Bertašius „Tauragės žinioms“ sakė, kad nuspręsta saviizoliacijai žmones nukreipti į sporto kompleksą „Bastilija“ ir viešbutį „Banga“. Asmuo, neturintis galimybės izoliuotis savo namuose, privalo susisiekti su apgyvendinimo koordinatoriumi. Tauragės savivaldybėje juo paskirtas Tadas Pauparis. Jis informavo, kad „Bastilijoje“ šiuo metu izoliuota 12 žmonių. Iš viso šiuo metu „Bastilijoje“ užimti visi kambariai, vienas didesnis laikomas tam atvejui, jei tektų apgyvendinti didesnį būtį žmonių.  

Karantinuoti žmonės apgyvendinti ir „Bangos“ viešbutyje. Ten keli kambariai užimti, keli rezervuoti iš užsienio grįžtantiems žmonėms. Savivaldybė ieško ir daugiau patalpų, kur galėtų apgyvendinti izoliuotis norinčius žmones. Numatytos patalpos Skaudvilėje ir Pagramantyje. 

Tauragiškis Algis, tolimųjų reisų vairuotojas, neseniai grįžo iš Ispanijos. Kadangi sąlygų izoliuotis namie nebuvo – ten žmona ir trys vaikai, jis paprašė savivaldybės pagalbos ir buvo apgyvendintas „Bastilijoje“. Gyvenimo sąlygomis jis sako esąs patenkintas: 

– Gyvenu kaip viešbuty, – pasakojo jis, – kambarys jaukus, yra televizorius, virdulys. Kadangi po kelionės buvau labai pavargęs, man pailsėti – pats tas. Valgyti atveža žmona.  

Kito vairuotojo žmona Loreta, irgi laukianti sugrįžtančio iš kelionės vyro, tolimųjų reisų vairuotojo, pasakojo jau paruošusi vietą, kur galės izoliuotis, – sodo namelį. Ten yra krosnis, malkų, vanduo, tualetas, o maisto sako atvešianti kasdien ir paliksianti prie durų.   

Tačiau tokie sąmoningi ne visi. Tauragės rajono savivaldybės vis daugiau gauna informacijos iš gyventojų apie asmenis, kurie grįžo iš užsienio valstybių, tačiau nesilaiko saviizoliacijos, bendrauja su šeimos nariais, rodosi viešumoje, taip galimai dar labiau platindami ligą. Primenama, kad asmenys, nesilaikantys karantino nurodymų, bus griežtai baudžiami teisės numatyta tvarka, o saviizoliacija bus taikoma visos šeimos nariams. 

Greta Kęsminaitė, Tauragės vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos grupės vyresnioji specialistė, vakar sakė, kad nuo kovo 16 iki 19 d. 10.22 val. Tauragės rajone yra gauti 23 pranešimai, kad žmonės nesilaiko saviizoliacijos, bei vienas pranešimas, kad veikia įmonė, kuri karantino metu savo veiklą privalo sustabdyti. Iš viso aptarnaujamoje Tauragės AVPK teritorijoje yra gauta 51 pranešimas apie saviizoliacijos nesilaikymą bei 9 pranešimai apie negalimas įmonių veiklas. Pažeidimų nenustatyta. 

– Policijos pareigūnai visus pranešimus tikrina nuotoliniu būdu, t.y. su asmenimis, grįžusiais iš užsienio valstybių, susisiekia asmeniškai ir surenka visą informaciją. Patikrinus visus pranešimus pažeidimų nenustatyta, – kalbėjo G. Kęsminaitė. – Kalbant apie draudimus dirbti ne maisto ar būtinųjų prekių parduotuvėms, policijos pareigūnai, gavę tokios informacijos, operatyviai ją tikrina. Nors tai nėra policijos funkcija, mes nenusišalinsime nuo kontrolės ir, jei matysime pažeidimus ar mums bus pranešta apie juos, vienaip ar kitaip reaguosim. Gyventojai, pastebėję pažeidimus, turėtų informuoti telefonu (dėl susidariusios situacijos) apie pažeidimus policijos pareigūnus, kurie atitinkamai imsis veiksmų. 

 

 

Daugiau straipsnių