Aktualijos

Apsauginės kaukės: nusipirkti neįmanoma, turėti reikia
  • Įkelta: 2020-03-31
Mileta Butikė ėmėsi siūti apsaugines kaukes. „Tauragės žinių“ koliažas

Vyriausybei viešose vietose primygtinai rekomendavus dėvėti apsaugines kaukes, elektroninėje erdvėje bemat pasipylė pasipiktinimo tokiu reikalavimu lavina, nes nusipirkti kaukių neįmanoma. Kol prekyboje apsaugos priemonių trūksta, gyventojai raginami kaukes gamintis patys, o kai kam tai galbūt idėja verslui.

Apsauginių kaukių prekybos vietose seniai neliko. Kai kas bando užsisakyti apsaugines kaukes internetu iš užsienio, iš „Aliexpress“ ir kitur, mokėdami keliskart brangiau nei paprastai, o neretai ir užkibdami ant sukčių kabliuko.

Vis dėlto į paniką puola ne visi – kai kurie bando kaukes pasigaminti patys iš įvairiausių parankinių priemonių – internete daug to mokančių video, o veiklūs žmonės jau mato čia net ir verslo nišą.

Štai iniciatyvos bent kiek patenkinti didžiulį apsauginių kaukių poreikį ėmėsi Mileta Butikė, audinių salono „Miletos audiniai“ savininkė. Pirmadienį internete paskelbusi, kad siuva daugkartines veido kaukes pagal individualius užsakymus, ji bemat sulaukė daugybės užsakymų. 

– Pradėjom savaitgalį. Subūriau kelias siuvėjas, pati kerpu, o jos siuva, – pasakojo M. Butikė. – Tačiau užsakymų pasipylė tokia gausybė, kad tuoj baigėsi audiniai ir teko sustoti. Dabar laukiame naujų audinių siuntų. Vos gavusios vėl imsimės darbo.

Ji pasakojo dalį kaukėms reikalingų audinių nemokamai perleidusi savanorėms, kurios siuva kaukes medikams.   

Apsauginės kaukės, pasak jos, siuvamos tik iš natūralių medžiagų – medvilnės ir trikotažo. Jos yra trijų sluoksnių. Jei kas pageidauja, papildomai įsiuvamas marlės sluoksnis. Iš pradžių buvo trijų spalvų kaukės – kūno spalvos, alyvinės ir juodos. Vėliau, šių spalvų audiniams pasibaigus, pradėti siūti ir margas kaukes. Jos gali būti dviejų dydžių.

Paklausta apie kaukių kainą, M. Butikė sakė iš pradžių jas pardavinėjusi po 3 eurus, vėliau, kai imta siūti iš brangesnių audinių, kaina kilo iki 4 eurų.

– Pasipelnyti tikrai nesiekiame, – sakė ji, – prašome tik tiek, kad padengtume sąnaudas. 

M. Butikė pasakojo, kad kaukėmis jau susidomėjo ne tik pavieniai žmonės, bet ir įmonės. Į ją kreipėsi, prašydami atsiųsti kaukių pavyzdžius, jau bent keturių įmonių atstovai, tarp jų ir „Lidl“ prekybos centras (ne Tauragės).  

Tauragiškiai internete dalijasi ir dar viena galimybe įsigyti apsauginių kaukių – pasirodo, jas siuva ir Jūratė Baužienė. „Tauragės žinioms“ ji pasakojo kaukių siūti neplanavusi.

– Kadangi esu mėgėja laisvalaikiu siūti, pažįstama užklausė, ar nesiuvu kaukių. Pasakiau – jei reikia, galiu pabandyti. Nuo to ir viskas prasidėjo. Vėliau norinčių atsirado vis daugiau, – sakė ji.

J. Baužienė šiuo metu priversta sėdėti namie, kadangi karantinas ir nėra kam prižiūrėti mažiausios  penkerių dukrelės.

Ji sako siuvanti apsaugines kaukes viena, o paklausta, kiek jau pasiuvo, sako nebesuskaičiuojanti. Daugiausia ji siuva iš trikotažo, o kaina, pasak J. Baužienės, nesiekia 5 eurų.

Daugiau straipsnių