Aktualijos

„Gralyje“ antrąkart aptikta juodoji buhalterija: vadovui iškelta baudžiamoji byla
  • Įkelta: 2019-11-15

Praėjusią savaitę Tauragės apylinkės teismas atvertė baudžiamąją bylą, kurioje UAB „Gralis“ ir jos direktorius Gediminas Maškauskas kaltinami apgaulingu apskaitos tvarkymu ir neteisingu duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimu valstybės įgaliotoms institucijoms.

Ikiteisminį tyrimą byloje atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdyba kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūra. Tyrimo metu nustatyta, kad automobilių serviso paslaugas teikiančios bendrovės vadovas apgaulingai tvarkė įmonės buhalterinę paskaitą, todėl negalima nustatyti dalies 2018 ir 2019 metų sausio bei vasario mėnesių bendrovės veiklos, jos turto, nuosavo kapitalo, įsipareigojimų dydžio ir struktūros. G. Maškauskas, siekdamas išvengti mokesčių, į PVM ir metinę pelno mokesčio deklaraciją įrašė deklaraciją įrašė neteisingus duomenis apie įmonės turtą, deklaravo tikrovės neatitinkančius duomenis apie nuosavą turtą mėnesinėse pajamų mokesčio deklaracijose. Kaip rašoma kaltinamajame akte, nuo 2018 m. sausio 1 d. iki 2019 m. vasario 28 d. siekdamas išvengti mokesčių, G. Maškauskas nepateikė įmonės buhalterijai duomenų apie faktiškai įvykusias ūkines operacijas – piniginių lėšų už suteiktas paslaugas fiziniams, juridiniams asmenims gavimą, iš viso 15 400 eurų. Jis nepagrindė ir neapskaitė 21 391 Eur išmokėto darbo užmokesčio šešiems bendrovės darbuotojams.

Verslininkas, tris kadencijas buvęs rajono savivaldybės tarybos nariu, pripažino kaltę ir Valstybinės mokesčių inspekcijos pateiktą civilinį ieškinį – 9052 eurus pažadėjo grąžinti.

Už apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą Baudžiamasis kodeksas numato baudą, areštą arba laisvės atėmimą iki ketverių metų. Už neteisingų duomenų apie pajamas, pelną bei turtą pateikimą gresia bauda arba laisvės atėmimas irgi iki 4 metų.

Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorė prašė teismo G. Maškauskui skirti mažesnę nei sankcijos vidurkis 5000 eurų baudą, o UAB „Gralis“ – 10 000 eurų baudą. Kaltinamiesiems reikės sumokėti ir 9052 eurus pagal Valstybinės mokesčių inspekcijos ieškinį.

Kokį sprendimą priims teismas, paaiškės lapkričio 22 d.

Pasak rekvizitai.lt, 28 metus skaičiuojančio „Gralio“ veikla – prekyba įvairių markių lengvųjų automobilių dalimis, lengvųjų automobilių, mikroautobusų remontas, prekyba padangomis. Įmonėje dirba 10 darbuotojų, vidutinis atlyginimas – 402,66 euro.

Finansinių bėdų turinčią UAB „Gralis“ nemalonumai užgriūva jau ne pirmą kartą. „Tauragės žinios“ pernai balandį, rašė, kad įmonės vadovui G. Maškauskui teko aiškintis Tauragės apylinkės teisme dėl VMI pateikto ieškinio ir prašymo iškelti bankroto bylą.

Bėdų „Gralis“ turėjo ir prieš dešimtmetį. Tada Tauragę apskriejo žinia, kad G. Maškausko įmonėje „Gralis“ Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnai atliko patikrinimą. Neoficialiai buvo kalbama apie galimai įmonėje surastą „juodąją“ buhalteriją ir neapskaitytus pinigus. Tuokart  FNTT krėtė ne tik „Gralį“, bet ir kitas Tauragės įmones, buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl apgaulingo apskaitos vedimo ir algų „vokeliuose“. Didžiausios nesumokėtų mokesčių sumos buvo išaiškintos įmonėse „Gralis“ ir „Lignesa“. Kaip skelbė FNTT, iš viso šios Tauragės bendrovės nuslėpė ir nesumokėjo 385 604 litų mokesčių, tačiau tyrimo metu atlygino valstybei padarytą žalą, todėl bylos buvo nutrauktos.

Daugiau straipsnių