Aktualijos

Dėl smurto prieš mokinį atleistą Rimvydą Varanavičių teismas grąžino į darbą – šįryt jau buvo mokykloje
  • Įkelta: 2019-11-11
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Penktadienį antrą kartą tą pačią bylą nagrinėjęs Tauragės apylinkės teismas nusprendė grąžinti į darbą už smurtą prieš mokinį atleistą Batakių pagrindinės mokyklos direktorių Rimvydą Varanavičių. Šįryt direktorius jau darbe, tai „Tauragės žinioms“ telefonu patvirtino raštinės darbuotoja. Tiesa, rasti direktoriaus moteriai nepavyko.  

Rimvydas Varanavičius iš Tauragės rajono Batakių pagrindinės mokyklos direktoriaus pareigų buvo atleistas Tarybos 2018 m. gruodžio 19 d. sprendimu, nutarus, jog policijos surašyto administracinio nusižengimo protokolo dėl smurto prieš mokinį pakanka kaip įrodymo, jog direktorius kaltas. Taryba vertino ir direktoriaus reputaciją – per pastaruosius kelerius metus jis ne kartą buvo pakliuvęs į policijos akiratį dėl alkoholio – priešinosi pareigūnams, buvo „pragėręs“ vairuotojo pažymėjimą.

 Tačiau R. Varanavičius apskundė Tarybos sprendimą dėl atleidimo teismui – prašė grąžinti jį į darbą, išmokėti darbo užmokestį už priverstines pravaikštas. Tauragės apylinkės teismas direktoriaus ieškinį atmetė, bet šis rankų nenuleido – nepalankų sprendimą skundė aukštesnės instancijos teismui.

Klaipėdos apygardos teismas žemesnės instancijos teismo sprendimą panaikino, tačiau minėtų R. Varanavičiaus prašymų netenkino. Jo byla grąžinta iš naujo nagrinėti pirmosios instancijos teismui. Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija konstatavo, kad ieškinys apskritai pateiktas ne tam atsakovui. Į darbą norintis grįžti pedagogas turi bylinėtis ne su Tauragės rajono savivaldybės administracija, o su Tauragės rajono savivaldybe.

Penktadienį, lapkričio 8 d., Tauragės apylinkės teismas iš naujo atvertė R. Varanavičiaus bylą. Šįkart sprendimas palankus direktoriui – jį nuspręsta gražinti į darbą.

„Tauragės žinių“ žurnalistai pirmadienio rytą paskambinus Batakių pagrindinės mokyklos raštinės telefonu, atsiliepusi darbuotoja patvirtino, jog R. Varanavičius – darbe. Moteris teigė einanti jo pakviesti, tačiau po keleto minučių ryšys nutrūko. Perskambinus dar kartą, žurnalistė išgirdo, jog direktoriaus rasti nepavyko.

– Žinokit, neradau. – Teigė telefonu antrą kartą atsiliepusi moteris.

Tačiau paklausta ar direktorius visgi darbe, ar ne, patvirtino jį mačiusi:

– Tikrai mačiau šįryt, buvo.

Plačiau apie tai skaitykite penktadienio numeryje.

 

Daugiau straipsnių