Aktualijos

Buvęs karinis miestelis ruošiamas apgyvendinimui?
  • Įkelta: 2019-11-12

Gyvenimui planuojama pritaikyti vieną iš nuotraukoje (arčiau esančių) matomų pastatų. Autorės nuotrauka

Tauragės Vytauto gatvėje, buvusiame kariniame miestelyje, tokio masto darbų, kokie vyksta dabar, ko gero, nevyko apie šešerius metus, kai jame buvo įrenginėjama infrastruktūra. Ekskavatoriai kasa, buldozeriai stumdo žemę. Darbininkai iš apleistų pastatų tempia nuardytas konstrukcijas, statiniai griaunami. Sklypus teritorijoje turintys verslininkai ketina sutvarkytoje teritorijoje įrengti gyvenamosios paskirties zonas, o kai kuriuose likusiuose pastatuose galimai įrengti butus.

Bus skirti gyventi

Buvusio karinio miestelio teritorijoje už Jūros skersgatvio ekskavatoriumi kasama žemė,  greta, Jūros gatvės apleistuose pastatuose, ardomos vidinės konstrukcijos, grindys. Šios gatvės gale plytintis sklypas priklauso medienos apdirbimo ir prekybos įmonei UAB „Taurų kedras“. Kaip sako jos savininkas Robertas Jurkšaitis, teritorija yra valoma.

– Šiuo metu mūsų tikslas – nuardyti griuvėsius, išlyginti teritoriją. Planų turiu, tačiau kalbėti dar anksti. Galiu atskleisti tik tiek, jog planuoju keisti sklypo paskirtį į gyvenamąją, – sakė verslininkas.

Jam priklauso apie 3 ha ploto, arčiau Miltaujos upelio esantis sklypas.

Gretimas sklypas priklauso metalo supirkimo bendrovei „Argimetas“. Šio sklypo teritorijoje, greta Jūros gatvės, stovi du ilgi apleisti pastatai. Kaip spėja įmonės savininkas Arvydas Ivanauskas, juose anksčiau gyveno kareiviai. Vienas pastatas – avarinės būklės, jį planuojama griauti, kitas bus išsaugotas. Planuojama išsaugoti ir netoliese stovintį kubo formos administracinį primenantį pastatą.

– Dabar vyrai šalina iš vidaus medieną. Konsultuosimės su statybininkais, atrodo, jog pastatas yra sveikas. Gal rekonstruosime į gyvenamą, – sakė pašnekovas.

Visai netoliese, greta Jūros skersgatvio stovintis didžiulis pastatas, kuriame ne kartą yra kilęs gaisras, irgi turėtų būti atnaujintas. Pasak A. Ivanausko, jis priklauso kitiems asmenims, kurie taip pat planuoja pastatą tvarkyti ir pritaikyti gyvenimui.

Valo teritoriją ir lygina reljefą

Verslininkui priklauso 1 ha buvusio karinio miestelio teritorijos.

– Dabar svarbiausia sutvarkyti, išvalyti sklypą. Nubraukėme velėną – žemė stebėtinai švari. Radome tik padangų. Atkasėme teritorijoje buvusios tvoros liekanas, ten buvę metalo strypai, nupjauti ties betonu. Matyt, vietiniai jau išrinkę ten buvusius gelžgalius ir visa kita, ką galima priduoti. Vis dėl to praėjo apie 6–8 metus, kai savivaldybė ėmėsi darbų šioje teritorijoje, – kalbėjo A. Ivanauskas.

Pasak verslininko, iki gruodžio teritorija turėtų būti ne tik sutvarkyta, bet ir išlyginta. Žemėje, pasak pašnekovo, pilna duobių, ji kalvota. Norisi taip išlyginti žemės reljefą, kad jis gražiai derėtų su ten jau įrengtu parku.

Tauragės buvusio karinio miestelio teritorija, finansuojant Europos Sąjungos (ES) regioninio plėtros fondo paramos, Lietuvos Respublikos valstybės ir Tauragės rajono savivaldybės biudžetų lėšomis, sutvarkyta 2013 metais.

Įvesti nuotekų, vandentiekio, elektros tinklai, apšvietimas. Prie nedidelių tvenkinių įrengtas parkas su suolais. Asfaltuotos prie senų kareivinių miestelio pastatų vedančios gatvelės, įrengti šaligatviai. Tada tikėtasi, jog sutvarkytoje teritorijoje būtų galima užsiimti komercija, sandėliavimu.

Beveik visa teritorija – privati

Tauragės rajono savivaldybės duomenimis, kariniame miestelyje sklypai suformuoti 2017–2018 metais. Vėliau jie parduoti savivaldybės organizuotų aukcionų metu. Kaip teigia Vilma Bergelienė, rajono savivaldybės Plėtros investicijų ir turto valdymo skyriaus vyresnioji specialistė, parduota 16  į parduodamo Nekilnojamojo turto sąrašą įtrauktų objektų su jiems priskirtais sklypais.
– Juos įsigijo 3 juridiniai ir 3 fiziniai asmenys. Parduotų objektų su priskirtais žemės sklypais paskirtys – visuomeninės paskirties teritorijos, komercinės paskirties objektų teritorijos, – sakė specialistė.

Anot pašnekovės, neparduoti tik trys objektai: susisiekimo ir inžinerinių komunikacijų objektų teritorijos, pramonės ir sandėliavimo objektų teritorijos. 

Ketinama sutvarkyti ir į teritoriją vedantį keliuką
Gali būti, kad pastatas dešinėje, kuriame ne kartą kilo gaisras, taip pat bus atnaujintas
Viso tvarkoma ir lyginama apie 5 ha teritorija
Po statybos specialistų įvertinimo, paaiškės, ar šio pastato būklė pakankama rekonstrukcijai ir apgyvendinimui

 

Daugiau straipsnių