Aktualijos

Tauragės muzikos renginių padangėje – vien ryškios spalvos
  • Įkelta: 2019-10-01

Akimirka iš šemet įvykusio ansamblių vakaro ,,Čia protėvių ir mūsų žemė“

Eglės Červinskaitės nuotrauka

Šiandien visame pasaulyje minima Muzikos diena. Žvelgiant į Tauragės kultūrinį gyvenimą – šie metai išskirtiniai. Tauragiškiai tapo ne vieno grandiozinio muzikos renginio dalyviais.

Sutiks kiekvienas, jog paskutinis Tauragės muzikos festivalio koncertas, kuriame Kultūros namų sienas drebino Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, itin žadino santūrių tauragiškių emocijas. Po orkestro ir pianisto Petro Geniušo atlikto kūrinio „Žydroji rapsodija“ žiūrovai ne tik plojo atsistoję, salėje aidėjo „bravo“ ir džiaugsmingi šūksniai.

Ne ką mažiau jaudinantis buvo ir to paties festivalio šviesų ir muzikos spektaklis „Legenda apie Pilėnus“. Ant Ivangėnų piliakalnio susirinko tūkstantinė minia. Leidžiantis saulei prasidėjęs spektaklis tęsėsi iki vėlumos. Puikios vaidybos, solistų balsų ir užburiančių šokių pakerėti žiūrovai atsistoję skandavo „bravo“ ir „ačiū“. Renginys sutraukė  žiūrovus ne tik iš aplinkinių, bet ir iš tolimesnių rajonų, net Vilniaus bei Kauno.

Na, o tokio skaičiaus atlikėjų, kiek jų dalyvavo Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos...“ ansamblių vakaro ,,Čia protėvių ir mūsų žemė“ metu, Vasaros estrada turbūt seniai nematė. Pasirodė daugiau nei 1200 įvairių šalies kolektyvų, ansamblių atlikėjų.

Kaip sako Virginijus Bartušis, Tauragės kultūros centro direktorius, įvertinę muzikos renginių įvairovę, tauragiškiai į juos renkasi vis gausiau.

– Išties šie metai turtingi renginių. Stengiamės, kad būtų kuo platesnis kultūros paslaugų ratas. Kad nesijaustų, jog gyvename provincijoje. Kviečiame tiek respublikinio, tiek pasaulinio lygio atlikėjus. Buvo smagu stebėti, kaip dar anksčiau ne itin gausiai į Liudo Mikalausko renginius besirenkantys žiūrovai šiemet jau tapo atviresni įvairiai muzikai, jų rinkosi vis gausiau, – sakė V. Bartušis.

Anot jo, šiemet tauragiškių laukia dar du išskirtiniai koncertai – tai gruodžio 28-ąją Kultūros rūmuose vyksiantis Lietuvos kariuomenės orkestro pasirodymas bei Naujųjų metų išvakarėse suskambėsiantis charizmatiškos grupės iš Italijos „Domo Emigrantes“ koncertas.

Daugiau straipsnių