Aktualijos

Šimtmečio sienelės idėja pajudėjo iš mirties taško
  • Įkelta: 2019-10-02
Gretos Juodeikytės vizualizacija
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Pernai Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga miestelėnai ir visuomenininkai išrinko 100 iškiliausių tauragiškių. Dėl to, kur bus įamžintas jų atminimas, kilo nemažai diskusijų, kol galiausiai nuspręsta iš lentelių su pavardėmis išdėliotus žodžius „Atkurtai Lietuvai 100“ patalpinti ant verslo centro „Šimtmetis“ sklypo atraminės sienos. Projektas iki šiol buvo įstrigęs, tačiau trečiadienį pranešta, jog jau pasirašyta puošmenos įrengimo sutartis. Šimtmečio tauragiškių pavardės numatytoje vietoje nuguls per du mėnesius.

Trečiadienį savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis paskelbė, jog pagaliau pasirašyta darbų sutartis dėl 100-mečio sienelės įrengimo, ant kurios bus įamžinti žymiausių ir nusipelniusių tauragiškių vardai ir pavardės. Anot jo, įrengimo suma – 13 tūkst. 352 Eur. Darbus planuojama atlikti per 2 mėnesius.

Dėl Šimtmečio tauragiškių įamžinimo vietos viešoje erdvėje kilo nemažai diskusijų, kadangi „Šimtmetis“ – privatus pastatas. Tačiau idėjos autoriai argumentavo, jog vieta gera dėl to, kad puikiai matoma, ypač pravažiuojantiems pro Tauragę keliu Ryga–Šiauliai–Tauragė–Kaliningradas. Juolab, kad Tauragės odontologijos centro vadovas Laurynas Jarutis ant jam priklausančio nekilnojamojo turto plotą savivaldybės reikmės sutiko skirti nemokamai. Buvo siūlančių pavardes eksponuoti ant Pilies sienos. Tačiau Muziejaus „Santaka“ direktorius Romualdas Vaitkus patikino, jog tokios galimybės nėra. Pilis – kultūros paveldo objektas. Buvo ir besipiktinančių, kad pasirinkta vieta ant "dantistų" pastato.

– Vieta parinkta tikrai nebloga ir pats projektas įdomus. Pastebiu, kad Tauragės architektai vietas skulptūroms, mažosios architektūros objektams parenka tikrai geras. Kas galėtų per daug priekaištauti dėl Tauro skulptūros stovėjimo vietos, dėl Antanui Naraškevičiui skirtos kompozicijos, dėl etnografinės saulutės, dėl Vydūno ekslibriso ir t.t. Žinoma, ne visų vienodas mąstymas, bet šiuo atveju mano nuomonė su projekto rengėjų sutampa, – idėją socialiniame tinkle gynė visuomenininkas Eugenijus Šaltis.

Šimtmečio tauragiškių rinkimai vyko 2018-ųjų rugpjūtį. Už ypatingus nuopelnus, aktyvią visuomeninę veiklą ir išskirtinį indėlį mokslo, švietimo, kultūros, sveikatos apsaugos, sporto, verslo, socialinio vystymo, žemės ūkio bei kitose srityse buvo pasiūlytos 196 asmenų kandidatūros, iš kurių savivaldybės sudaryta komisija bei tauragiškiai balsavimu išrinko 100 pavardžių. Pirmasis sąraše įsitvirtino daugiausia simpatijų surinkęs Tauragės garbės pilietis, operos solistas Liudas Mikalauskas.

Daugiau straipsnių