Aktualijos

Seneliai į naują Pagramančio bendruomenės centrą kraustysis jau netrukus
  • Įkelta: 2019-10-29
Bendruomenės albumo nuotrauka

Pagramantyje baigiamas įrengti bendruomenės centras, kuriame ne tik įsikurs senelių namai, bet ir bus teikiamos įvairios sveikatinimo paslaugos, rengiamos edukacinės programos, veiks kavinė. Dabar sutvarkyta aplinka, visiškai įrengti centrą tikimasi po Naujųjų, o atidarymas numatytas pavasarį.

Pagramančio bendruomenės „Gramančia“ pirmininkė Raselė Stružeckienė „Tauragės žinioms“ papasakojo, kad dabar centras baigė įgyvendinti Lietuvos žemės ūkio ministerijos, programos priemonės „Parama kaimo bendruomenių veiklai“ finansuojamą projektą „Viešųjų erdvių sutvarkymas ir pritaikymas visuomenės poreikiams“. Bendra projekto vertė, pasak jos, – 7 748,03 Eur. Lėšas projektui įgyvendinti skyrė Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija – 5000 Eur ir Tauragės savivaldybė – 2700 Eur. Likusia suma ir darbais prisidėjo Pagramančio bendruomenės centras „Gramančia“ ir Mažonų seniūnija.

– Sutvarkytoje parko teritorijoje pastatyti ir 4 parko suoliukai, 2 šiukšliadėžes ir 9 parko šviestuvai, – sakė ji. – Projekto tikslas – viešosios erdvės, poilsio ir laisvalaikio parko sutvarkymas, sukuriant jaukią, estetišką, patrauklią bendruomenės namų aplinką, pritaikytą įvairiapusiškai kaimo gyventojų, savarankiškų senelių namų ir dienos centro gyventojams, bei bendruomenės edukacinei veiklai vykdyti.

Tačiau darbai juda ne tik aplink pastatą, bet ir jo viduje. Pats bendruomenės namų pastatas įrengtas jau anksčiau, dabar perkami baldai, medicinos ir virtuvės įranga. Bendruomenės pirmininkė pasakoja, kad jau pamažu – pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais – pradedamos teikti ir masažo paslaugos, nes įranga jau yra. Atliekamas mechaninis masažas, yra masažinis fotelis, masažinė lova, masažinės sėdynės. Vyksta ir edukacinės programos.

Centre bus galima rengti konferencijas, mokymus – čia yra tam skirta salė. Netrukus bus įrengta ir kavinė su lauko terasa, jau yra paskelbtas pirkimas įrangai ir baldams. Tikimasi, kad ji duris atvers per Naujuosius arba šiek tiek po jų.

Antrajame pastato aukšte bus atidaryti senelių namai, kuriuose galės įsikurti 22 senjorai. Patalpos jau suremontuotos, tačiau senelių dar nėra, nes ne visa įranga supirkta, dar neveikia ir valgykla.

Planuojama, kad centras veiks pagal socialinio verslo modelį. Dabar čia sukurtos trys darbo vietos, vėliau pagal poreikį bus priimta ir daugiau.

Pasak bendruomenės pirmininkės, senelių namams dar bus perkami televizoriai, automobilis, pirtis. Visa projekto vertė – beveik 200 tūkst. eurų. 

– Turim baigti vykdyti projektą kovo mėnesį, bet baigsim anksčiau, po Naujųjų, o oficialus centro atidarymas numatytas pavasarį, kai jau viskas pilnai funkcionuos, o ir orai bus gražūs, – sakė R. Stružeckienė.

Prašo atpažinti vagilę
  • Įkelta: 2019-10-23
Daugiau straipsnių