Aktualijos

Pirmasis lapkričio numeris: dešimtmetį veikusios muitinės Tauragėje gali nelikti?
  • Įkelta: 2019-10-30

Sakoma, kad Tauragė – automobilininkų miestas. Iš Tauragės automobiliai į trečiąsias šalis iškeliauja kasdien. O kur dar daug kitokių krovinių. Taigi Klaipėdos teritorinės muitinės Panemunės kelio posto Tauragės padalinys, įsikūręs UAB „Vitlaima“ teritorijoje, Tauragei labai svarbus. Tačiau dabar jo gali nebelikti – mat norint, kad jis atitiktų Europos Sąjungos reikalavimus, į jį reikia labai daug investuoti. „Vitlaima“, atrodo, to daryti nesiims, nes jau ir taip daug yra investavusi. O jei muitinės postas neatitiks keliamų reikalavimų, jis bus panaikintas. Verslininkams tai gresia nemenkais vargais. Kokiais  – skaitykite šio numerio vedamajame.

Pokalbiui prie kavos puodelio su Maltos ordino savanoriu Sauliumi Oželiu susitikome jo gimimo dieną. Spalio 21-ąjį aktyvus Tauragės visuomenės veikėjas šventė savo 50-ties metų jubiliejų. Prieš porą metų S. Oželiui yra tekę stovėti šalia Prezidentės Dalios Grybauskaitės – jam įteiktas apdovanojimas „Herojai tarp mūsų“ už pagalbą vienišiems senoliams, dar prieš tai nuotaikingą filmuką serijoje „Kas, jei ne mes?“ apie motociklu sriubą vežiojantį maltietį susuko kūrybos studija „Wide Wings“. Kokios mintys jį šiandien lanko, kodėl aplink daugėja vienišų žmonių, už ką Tauragės maltiečiai pelnė geriausių šalyje titulą? 

Istorikas Tomas Sušinskas šiame numeryje kviečia pakeliauti po tarpukario Tauragės rajone išsibarsčiusius miestelius: Gaurę, Batakius, Skaudvilę ir kitus. Žemaitijos mažaisiais centriukais 1918–1940 m. Lietuvoje vadinti bažnytkaimiai buvo pilni gyvybės.

Įgyvendinant institucinės globos pertvarką, Lietuvoje duris atveria vis daugiau savarankiško, grupinio gyvenimo namų. Planuojama, kad visose Tauragės apskrities savivaldybėse per keletą metų turėtų būti įkurti devyni grupiniai gyvenimo namai, penki iš jų – Tauragėje. Kuriame miestelyje netrukus prasidės tokių namų statyba, sužinosite ryt.

Turime puikių naujienų. Tarp Konstitucijos egzamino nugalėtojų – gimnazistė iš Tauragės Adrijana Kiršininkaitė. Merginai vos prieš kelias dienas apdovanojimą įteikė Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda. Tauragę garsina ir Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai. „Metų seklio“ konkurse tauragiškiams skirta trečioji vieta. Laimėjimus skina ir krašto sportininkai. Tarptautiniame bokso turnyre „Kalvarijos taurė“ puikiai pasirodė Tauragės rajono boksininkai, vienas jų grįžo su aukso medaliu.

Kadangi ketvirtadienį minimas Helovinas, laikraštyje tam skiriame net keletą straipsnių.

Tauragės jaunimo atvira erdvė (TAJE) ir „VR“ taškas Helovino proga šį penktadienį kviečia apsilankyti Tauragės bendruomenių rūmuose vyksiančiame renginyje „Gyvų numirėlių naktis“, o kiniškų patiekalų restoranas „Da Feng“ kviečia kartu skaptuoti moliūgus.

Apie kasdienius rūpesčius pasikalbėjome su Papušynės kaimo kapinių prižiūrėtoja Vanda Puidokiene. Ji į savo darbo vietą – kapines – kas dieną autobusu vyksta jau 28-erius metus. Moteris žino kapavietę, kurioje ir pati atguls amžinojo poilsio. Žinoma, tose pačiose Papušynės kapinėse.

Šiame numeryje savo nuotykiais ir vėl dalinsis Viltė Paskutinienė. Gimimo dienos proga mamai surengtas siurprizas pasisuko netikėta linkme. Po šventės solenizantė dėkojo ne dėl linksmybių, o kad apskritai liko gyva.

Daugiau straipsnių