Aktualijos

Moksleiviai „perina“ drugelius
  • Įkelta: 2019-10-04

Pirmieji drugeliai jau ritasi iš kokonų.

Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos nuotrauka

Tauragės mokyklose – tropinių drugelių auginimo vajus. „Šaltinio“ ir M. Mažvydo progimnazijų mokiniai įsitraukė į projektą, stebėdami jų metamorfozę nuo vikšro iki margasparnio drugio.

M. Mažvydo progimnazijos 4a  klasė mokytoja Ligita Tamašauskienė teigė, jog nors klasė drugelius užsisakė dar pavasarį, užsakymo numeris jau buvęs 165-tas. Vadinasi, projekte dalyvauja nemažai moksleivių visoje šalyje. Kaip vėliau paskelbė „Facebook‘e“, drugelius augina ir Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos 1 e  klasė.

Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijos nuotrauka

Rugsėjį į M. Mažvydo progimnazijos 4 a klasę atkeliavo vikšrai, kurių po vieną vaikai parsinešė namo. Caligo Memnon rūšies drugelių vikšrai minta kanų lapais, todėl jų parūpinti vieni kitiems turėdavo tėveliai. Praėjus dviem savaitėms vikšrai susisuko į lėliukes, o pirmieji iš kokonų besiritantys drugeliai jau džiugina mokinukus.

Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijos nuotrauka

– Drugelių auginimo tikslas – mokyti vaikus pažinti gamtą, suteikti kuo daugiau žinių apie drugelių gyvenimo ciklą bei ugdyti vaikų atsakomybę globojant gamtą ir ugdant meilę jai. Mokinukai kiekvieną dieną išgyvena patyrimo ir atradimo džiaugsmą, stebėdami drugelių metamorfozę, – teigia mokytojai.

Daugiau straipsnių